Jesteś tutaj: HomeBydgoszczA kampania wyborcza trwa

A kampania wyborcza trwa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 październik 2014 11:57

Czwartek był tradycyjnym dniem, gdy kandydaci próbowali za pośrednictwem mediów przekonywać do głosowania na siebie. Chcąc oszczędzić państwa czas przedstawiamy to co się działo w pigułce.

Tego dnia w Bydgoszczy gościł lider Polski Razem Jarosław Gowin, który poparł kandydujących z list Prawa i Sprawiedliwości działaczy tego środowiska – Andrzeja Walkowiaka w wyborach do Sejmiku oraz Dariusza Laskowskiego do Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Pod stadionem Zawiszy swoją konferencję odbyli natomiast kandydat na prezydenta Marek Gralik i radny PiS Tomasz Rega. Tematem konferencji było kupienie klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA przez Radosława Osucha za pieniądze miasta.

 

Kandydatka na prezydenta z poparcia SLD Anna Mackiewicz mówiła o swojej wizji współpracy z sektorem NGO i radami osiedli.

 

Nowa Prawica z kolei ze swoim kandydatem na prezydenta Marcinem Sypniewskim na czele mówiła o konieczności zmniejszenia strefy płatnego parkowania.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu