Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDecyduje się, czy w Bydgoszczy będzie się mieścić nadal baza śmigłowców ratowniczych

Decyduje się, czy w Bydgoszczy będzie się mieścić nadal baza śmigłowców ratowniczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 październik 2014 15:10

Na terenie Portu Lotniczego Bydgoszcz SA w wynajmowanych powierzchniach funkcjonuje baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Departament Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego funkcjonujący w Ministerstwie Zdrowia chce jednak pozyskać teren, gdzie przeniesiona byłaby baza lotnicza. Nie ma jednak pewności czy będzie to akurat teren gminy Bydgoszcz lub jej najbliższe okolice.

I z tymi niepokojącymi informacjami podzielił się z nami Jarosław Wenderlich, który w tej sprawie korespondował z resortem zdrowia. Chęć pozyskania nowego terenu pod lokalizację HEMS (Helicopter Emergency Medical Service) spowodowana jest potrzebą uczynienia niezbędnych dla właściwego funkcjonowania bazy inwestycji. Prawnie powinien być to jednak teren nie dzierżawiony.

 

Na dzień dzisiejszy ministerstwo nie jest wstanie jednak określić, gdzie mogłaby się nowa baza znaleźć. Wiemy tylko tyle, że Bydgoszcz jest brana pod uwagę.

 

Obecnie w Polsce funkcjonuje 18 lotniczych baz HEMS. Położna na terenie bydgoskiego lotniska jest jedyną w województwie kujawsko-pomorskim.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu