Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Pożarna proponuje, aby po wypadkach sprzątała prywatna firma

Straż Pożarna proponuje, aby po wypadkach sprzątała prywatna firma

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 luty 2015 23:49

Na wtorkowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Bydgoszczy przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej zaproponował, aby wprowadzić w życie rozwiązanie funkcjonujące w Lublinie, w sprawie przekazania zadania sprzątania rozlanego oleju po wypadkach samochodowych prywatnej firmie.

Chodzi tutaj o zmniejszenie kosztów dla miasta. Obecnie w przypadku potrzeby neutralizacji rozlanego płynu zadanie to wykonuje Straż Pożarna. Miasto odkupuje wówczas strażakom zużyte na ten cel materiały.

 

W Lublinie to zadanie przejęła prywatna firma, która następnie obciąża ubezpieczalnie sprawcy wypadku kosztami. Ten sam podmiot zainteresowany jest otwarciem filii w Bydgoszczy.

 

Radni uznali, że sprawie przyjrzą się dokładnie na posiedzeniu w przyszłym miesiącu. Do tego czasu Wydział Zarządzania Kryzysowego ma przygotować dokładne informacje, na temat funkcjonowania takiej współpracy w Lublinie.

 

Zdaniem radnego Jarosława Wenderlicha trzeba by formalnie temu się dokładnie przyjrzeć, aby nie narazić interesów miasta.

 

Strażacy informują, że na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego średnio raz dziennie jest potrzebna tego typu interwencja.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu