Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska chce uzyskać certyfikat

Straż Miejska chce uzyskać certyfikat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 luty 2015 10:47

Komendant Straży Miejskiej Marek Echaust złożył radnym sprawozdanie z działalności z kierowanej przez siebie formacji w 2014 roku. Radni opozycji mieli pewne wątpliwości co do funkcjonowania Straży Miejskiej, ale docenili, że zmiany zmierzają w dobrym kierunku.

Komendant Marek Echaust w sprawozdaniu stwierdził, że spada liczba notowanych wykroczeń, co świadczyć może o poprawiającym się porządku w mieście oraz przedstawił szereg działań profilaktycznych.

 

Komendant poinformował także, że bydgoska Straż Miejska jest zainteresowana wzięciem udziału w rządowym programie certyfikacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce bowiem wdrożyć program dążący do zmian wizerunkowych tych straży, które nie działają w sposób patologiczny. Na odbywającym się we wtorek posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego komendant Echaust przyznał, że w Polsce istnieją straże, które zajmują się głównie zarabianiem na fotoradarach. Bydgoska straż chce dążyć do najlepszych, stąd też zainteresowanie tą certyfikacją.

 

- Było referendum po którym podjęliśmy kilka kroków naprawczych. Badania pokazały, że poprawił się wizerunek Straży Miejskiej – odpowiadał na pytania radnych komendant Marek Echaust, który podkreślał, że bydgoska Straż Miejska w porównaniu z innymi miastami nie jest zbyt restrykcyjna w karaniu.

 

- Kultura interwencji wzrasta z roku na rok – stwierdził radny Stefan Pastuszewski - Gdy tworzyliśmy w Bydgoszczy Straż Miejską, to byliśmy wzorem dla innych samorządów.

 

Radny Pastuszewski wraz z radnym Markiem Gralikiem przedstawili przy tym negatywne przykłady działania bydgoskich strażników.

 

Pytany przez radnych komendant Echaust, czy strażnicy mają minimalne limity dziennego wystawiania mandatów, kategorycznie zaprzeczył.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu