Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpór w Juraszu zakończy się protestem

Spór w Juraszu zakończy się protestem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 14 kwiecień 2015 00:03

Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza konsekwentnie wdraża swój plan oszczędnościowy, który odbywać ma się kosztem najmniej zarabiających pracowników. Odbywa się to przy wtórze rektora i Senatu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który jest organem prowadzącym szpitala. Związkowcy natomiast zapowiadają już akcje protestacyjne.

Protest planowany jest na wtorek 28 kwietnia. Szczegółowy plan akcji protestacyjnej będzie opracowany w najbliższych dniach. Tej sprawie poświęcone będzie specjalne posiedzenie zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność.

 

W poniedziałek szpital rozstrzygnął przetarg na wykonywanie zadań z zakresu utrzymania czystości i transportu zewnętrznego, które do tej pory świadczyły osoby zatrudniane przez tą placówkę medyczną. Zdecydowano, że zadanie to wykonywać będzie krakowskie konsorcjum, które zaproponowało najniższą cenę. Szpital ma na tym uzyskać oszczędności i nikt nie zgadza się z poglądem, że zewnętrzna firma uczyni to kosztem pracowników. Związkowcy szacują, że wynagrodzenie za godzinę pracy może wynieść nawet w przedziale 3,50 – 4 zł. Ponadto pracownicy w zdecydowanej większości zapewne będą zatrudnieni na umowy cywilno-prawne, bez większej ochrony.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

 • Ministerstwo: Istnieje duża szansa na powodzenie partnerstwa publiczno-prywatnego na drogach wojewódzkich

  Gdy mowa o budowie dróg w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w naszym województwie mówi się głównie o budowie drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. W ramach PPP chce jednak budować również Samorząd Województwa drogi wojewódzkie. Jeżeli się to uda, to będzie to przedsięwzięcie pionierskie, bowiem w Polsce nie zbudowano jeszcze ani kilometra dróg wojewódzkich w tej formule.

  Etykiety: drogi wojewódzkie

Wiadomości z regionu