Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzed wyjazdem do Afganistanu oficerów przeszkolą w Bydgoszczy

Przed wyjazdem do Afganistanu oficerów przeszkolą w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 grudzień 2012 22:11

Około 500 żołnierzy i cywilów z 28 krajów członkowskich NATO będzie się szkolić przez najbliższe 2 tygodnie w Bydgoszczy. Ćwiczenia o nazwie ,, Unified Endeavor 13-1” mają przygotować kadrę dowódczą do misji w Afganistanie.

Uczestnicy, wspierani przez ekspertów, informatyków, pracowników administracyjno-logistycznych, a także przez ponad 20 przedstawicieli Afgańskich Narodowych Sił Bezpieczeństwa przygotowują się do misji w Afganistanie. Uczą się również jak tworzyć skuteczne zespoły, które będą w jak najlepszy sposób wspierały dowódcę w procesie podejmowania decyzji – wyjaśnia ppłk Christian von Platen ze służb prasowych Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy.

 

Szkolenie RC N w JFTC odbywa się równolegle z kilkoma podobnymi ćwiczeniami, które prowadzone są w różnych miejscach. Wszystkie są częścią projektu Unified Endeavour 13-1. Szkolenie dla kwatery ISAF, odbywające się w Stavanger, dla Połączonego Dowództwa ISAF w Grafenwoehr, dla Regionalnego Dowództwa ISAF „Północ” w Bydgoszczy, jak również kilka ćwiczeń dla innych dowództw regionalnych są ze sobą połączone. Pomimo dzielących je odległości, żołnierze, którzy już za kilka miesięcy rozpoczną swoją służbę
w różnych dowództwach w Afganistanie, mogą jeszcze lepiej przygotować się do swojej misji – dodaje.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 08.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277

- liczba osób hospitalizowanych – 227

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621

- liczba pobranych próbek – 5419

- liczba ozdrowieńców - 5

- liczba zgonów – 5

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu