Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowstał ruch na rzecz odbudowy Teatru Miejskiego

Powstał ruch na rzecz odbudowy Teatru Miejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 03 grudzień 2012 12:23

Pod koniec tygodnia w Urzędzie Miasta zgłoszony został wniosek o zarejestrowanie stowarzyszenia na rzecz odbudowy Teatru Miejskiego w Bydgoszczy, który w przeszłości mieścił się na Placu Teatralnym.

Wybudowano go w 1896 roku, a pierwsze przedstawienie w dniu 3 października tego roku obejrzał sam cesarz Niemiec Wilhelm II (Bydgoszcz znajdowała się wtedy pod zaborem). Na wzór bydgoskiego teatru powstał podobny obiekt w Berlinie. Teatr Miejski był najważniejszą instytucją kulturalną tego okresu.

 

Niestety podczas wyzwalania Bydgoszczy przez Armie Czerwoną uległ poważnemu pożarowi, po którym podjęto decyzję o jego rozbiórce. Do dzisiaj nie ustalono konkretnych przyczyn pożaru.

 

W ostatnim czasie po wypowiedziach wicemarszałka, o możliwym sfinansowaniu odbudowy teatru z funduszy europejskich, koło idei teatru miejskiego zaczęło robić się coraz więcej szumu. W ostatnim tygodniu zapadła decyzja o zarejestrowaniu stowarzyszenia.

Więcej o inicjatywie na stronie – teatr.zkujaw.pl

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu