Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKPEC pod młotek

KPEC pod młotek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 grudzień 2012 18:41

Prezydent Rafał Bruski chce pozyskać dodatkowe środki na inwestycje z tytułu sprzedaży Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W przyszłym tygodniu radni mają wyrazić zgodę na zbycie akcji w spółce w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia.

Zgodę na zbycie KPEC-u przez prezydenta radni podjęli w czasie poprzedniej kadencji pod koniec 2008 roku. Prywatyzacja ma obejmować sprzedaż 407 udziałów, z 408 będących w gestii miasta. Będzie to zatem prywatyzacja niemalże całościowa. Podyktowana ma być ona potrzebą uzyskania funduszy na inwestycje miejskie oraz znalezieniem inwestora, który wesprze rozwój firmy.

 

KPEC jest na rynku bydgoskim monopolistą w dostawie ciepła, każdego roku jego zysk wynosi około 10 mln złotych.

 

Warto przypomnieć, że pierwsze głosowanie w sprawie prywatyzacji KPEC zakończyło się odrzuceniem wniosku ówczesnych prezydentów przez radnych. Nie przejmując się tym niepowodzeniem postanowiono identyczny projekt uchwały skierować pod głosowanie kilka dni później. Wtedy jednym głosem uchwała przeszła. Doprowadziło to między innymi do rozpadu jednego z klubów radnych.

 

W przyszłym tygodniu czeka nas najprawdopodobniej kolejna burzliwa dyskusja, gdyż zapewne zablokować prywatyzację będą chcieli radni PiS i SLD.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu