Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW sobotę marsz przeciwko komunizmowi (wideo)

W sobotę marsz przeciwko komunizmowi (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 grudzień 2012 20:35

Marsz rozpocznie się o godzinie 15:45 na Placu Wolności, o godzinie 16 wyruszy w kierunku Starego Rynku, gdzie z około 700 zniczy ma być ułożony przekreślony symbol komunizmu – sierp i młot.

Na sobotnim marszu razem ponad podziałami politycznymi będziemy szli, aby uczcić ofiary komunizmu – zapowiedział na konferencji prasowej przewodniczący Solidarnej Polski w Bydgoszczy Szymon Dankowski.

 

Głównym organizatorem marszu jest jednak Narodowa Bydgoszcz. Inicjatywę po za Solidarną Polską wspiera także Młodzież Wszechpolska, Nowa Prawica, KoLiber, NSZZ ,,Solidarność”, Stowarzyszenie Trzeciego Maja, Idee Solidarności 1981-89, Stowarzyszenie Osób Represjonowanych ,,Przymierze, Konfederacja Pro Publico Bono, Klub Gazety Polskiej i Solidarni 2010.

 

Faszyzm po II wojnie światowej rozliczono, nie zrobiono tego już jednak ze zbrodniami komunizmu. Odnoszę wrażenie, że komunizm jest pod ochroną – mówił o udziale swojej organizacji Jan Perejczuk, represjonowany w stanie wojennym.

Warte obejrzenia

  • Około 700 paralekkoatletów powalczy o tytuł mistrza kontynentu i o bilet do Tokio – to wyzwanie logistyczne dla miasta

    Dla Bydgoszczy będzie to na pewno ogromny sprawdzian organizacyjny - w czerwcu nad Brdę przyjedzie około 700 sportowców z niepełnosprawnościami z 41 państw, aby wziąć udział w zmaganiach w Paralekkoatletycznych Mistrzostwa Europy. Główną areną zmagań będzie stadion Zawiszy. Nie pierwszy raz w Bydgoszczy zobaczymy kilkuset sportowców, wyzwanie będzie jednak szczególne, bowiem wciąż mamy pandemię COVID-19.

  • Sportis nie sprawił niespodzianki we Włocławku

    Przed tygodniem niespodziewanie Sportis Łochowo u siebie urwał punkty liderującemu Zawiszy za sprawą remisu. Dzisiaj było blisko sprawienia podobnej niespodzianki w meczu z wiceliderem Włocłavią, co byłoby z kolei z korzyścią dla niebiesko-czarnych.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu