Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz3 lata temu w Bydgoszczy

3 lata temu w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 grudzień 2012 10:04

Grudzień, to w Bydgoszczy najbardziej emocjonujący okres w pracach nad budżetem miasta. 9 grudnia 2009 roku Rada Miasta głosowała wniosek radnych PiS, aby zwiększyć dotacje z budżetu miasta do miejskich wodociągów.

Dopłaty wypadły bez głosowania

Prezydent Konstanty Dombrowicz zaproponował kwotę 4 milionów złotych z budżetu miasta na rzecz zmniejszenia podwyżek cen wody i ścieków. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli zwiększenia tej dopłaty do 7 milionów złotych, aby podwyżki w ogóle nie dotknęły mieszkańców Bydgoszczy.

 

W opinii prezydenta Dombrowicza ten projekt był sprzeczny z ustawą o finansach publicznych. Poparcie prezydentowi udzieliła przewodnicząca rady Dorota Jakuta i propozycja radnych PiS-u nie była w ogóle głosowana.

 

Ten wniosek powinien być głosowany i to rada powinna zdecydować czy go przyjmuje czy nie – skomentował całe zamieszanie oburzony radny SLD Jacek Bukowski.

 

Bo europoseł był we Wrocławiu

Poseł do Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki po prośbie władz Torunia wsparł starania tego miasta o utworzenie drugiego przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego w Polsce. Dziennikarze zaczęli pytać dlaczego europoseł nie wspiera Bydgoszczy w walce o tę prestiżową instytucję. I tu się okazało, że żadna aplikacja z naszego miasta do przewodniczącego PE Jerzego Buzka nawet nie wpłynęła.

 

Pytanie w tej sprawie zadał w ramach interpelacji radnego Jarosław Wenderlich z PiS. Odpowiedź prezydenta była jednak dość zaskakująca – Bo Pan Czarnecki przebywał we Wrocławiu – odpowiadał prezydent Konstanty Dombrowicz.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu