Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Teraz jest czas dla pokolenia nieskażonego komunizmem”

,,Teraz jest czas dla pokolenia nieskażonego komunizmem”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 grudzień 2012 21:57

Wbrew zapowiedziom niektórych mediów marsz antykomunistyczny organizowany przez Narodową Bydgoszcz przebiegł spokojnie, nie było także antysemickich haseł.

 

 

Jeszcze przed wyruszeniem marszu na Placu Wolności doszło do próby sprowokowania uczestników marszu. Nieznany mężczyzna stanął z transparentem o treści – Wiara dla wierzących. Polska dla wszystkich. Patriotyzm nie!.   Mężczyzna wyraził oburzenie, że robione są mu zdjęcia mimo, że pojawił się na terenie zgromadzenia. Policjanci chcąc uniknąć niepotrzebnych konfliktów postanowili wylegitymować zachowującą się prowokacyjnie osobę.

 

 

 

Sam marsz przebiegł jednak bez większych zakłóceń. W czasie przemarszu pojawiły się okrzyki między innymi upamiętniające Narodowe Siły Zbrodnie oraz krytykujące komunizm oraz generała Wojciecha Jaruzelskiego – Zima wasza, wiosna nasza. Nigdy więcej komunizmu.

Za słowa kłamstwem splugawione. Za mundur bratnią krwią splugawiony. Za ręce siłą rozłączone. Za naród głodem umęczony. Za oczy dziecka wystraszone. Odnieś triumf w partyjnej chwale. Naród dziękuje ci generale – przytoczył słowa wiersza znalezione w jednej z cel okresie stanu wojennego Wojciech Koźmiński z Młodzieży Wszechpolskiej.

 

 

W marszu udział wzięło ponad 200 osób, były zarówno młode osoby związane z ruchem narodowym i innymi środowiskami patriotycznymi, jak i starsi, którzy w okresie stanu wojennego byli represjonowani – Co 30, co 40 lat jest zmiana pokoleniowa. Teraz jest czas dla młodego pokolenia, nie skażonego z komunizmem. Nie powiązanego z tymi ludźmi, którzy w roku 81 wprowadzali stan wojenny. Bardzo was prosimy, abyśmy się zawsze spotykali. Będziemy wam pomagać. Jesteśmy razem! – mówił do młodych radny Stefan Pastuszewski, represjonowany w przeszłości za walkę z komunizmem – Chcemy was wezwać do radykalnej walki o Polskę. Za 2 lata są wybory parlamentarne, będą wybory samorządowe. Musicie wchodzić w te struktury. Dla was jest teraz miejsce i czas.

 

Relacja wideo z marszu wkrótce.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas