Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Teraz jest czas dla pokolenia nieskażonego komunizmem”

,,Teraz jest czas dla pokolenia nieskażonego komunizmem”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 grudzień 2012 21:57

Wbrew zapowiedziom niektórych mediów marsz antykomunistyczny organizowany przez Narodową Bydgoszcz przebiegł spokojnie, nie było także antysemickich haseł.

 

 

Jeszcze przed wyruszeniem marszu na Placu Wolności doszło do próby sprowokowania uczestników marszu. Nieznany mężczyzna stanął z transparentem o treści – Wiara dla wierzących. Polska dla wszystkich. Patriotyzm nie!.   Mężczyzna wyraził oburzenie, że robione są mu zdjęcia mimo, że pojawił się na terenie zgromadzenia. Policjanci chcąc uniknąć niepotrzebnych konfliktów postanowili wylegitymować zachowującą się prowokacyjnie osobę.

 

 

 

Sam marsz przebiegł jednak bez większych zakłóceń. W czasie przemarszu pojawiły się okrzyki między innymi upamiętniające Narodowe Siły Zbrodnie oraz krytykujące komunizm oraz generała Wojciecha Jaruzelskiego – Zima wasza, wiosna nasza. Nigdy więcej komunizmu.

Za słowa kłamstwem splugawione. Za mundur bratnią krwią splugawiony. Za ręce siłą rozłączone. Za naród głodem umęczony. Za oczy dziecka wystraszone. Odnieś triumf w partyjnej chwale. Naród dziękuje ci generale – przytoczył słowa wiersza znalezione w jednej z cel okresie stanu wojennego Wojciech Koźmiński z Młodzieży Wszechpolskiej.

 

 

W marszu udział wzięło ponad 200 osób, były zarówno młode osoby związane z ruchem narodowym i innymi środowiskami patriotycznymi, jak i starsi, którzy w okresie stanu wojennego byli represjonowani – Co 30, co 40 lat jest zmiana pokoleniowa. Teraz jest czas dla młodego pokolenia, nie skażonego z komunizmem. Nie powiązanego z tymi ludźmi, którzy w roku 81 wprowadzali stan wojenny. Bardzo was prosimy, abyśmy się zawsze spotykali. Będziemy wam pomagać. Jesteśmy razem! – mówił do młodych radny Stefan Pastuszewski, represjonowany w przeszłości za walkę z komunizmem – Chcemy was wezwać do radykalnej walki o Polskę. Za 2 lata są wybory parlamentarne, będą wybory samorządowe. Musicie wchodzić w te struktury. Dla was jest teraz miejsce i czas.

 

Relacja wideo z marszu wkrótce.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu