Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo dalej z bydgoskim teatrem?

Co dalej z bydgoskim teatrem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 grudzień 2012 10:57

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki wymagać będzie remontu za kilkadziesiąt milionów złotych. Wszystko z powodu nienajlepszego stanu technicznego budynku. Ta informacja może stać się dość istotna w dyskusji nad możliwością odbudowy Teatru Miejskiego, który mieścił się na dzisiejszym Placu Teatralnym.

Po pożarze Teatru Miejskiego w 1944 roku zapadła decyzja o jego rozbiórce. W 1945 roku teatr przeniesiono do budynku poniemieckiego teatrzyku przy ulicy Grodzkiej. Mieściła się tam mała scena więc zapadła decyzja o budowie nowego gmachu przy dzisiejszych Alejach Mickiewicza. Budowa rozpoczęła się 1948 roku i już rok później została ukończona. Budynek jak wtedy mówiło miał być tylko rozwiązaniem tymczasowym. Jak jednak pokazuje historia do dnia dzisiejszego pełnił funkcję najważniejszej instytucji teatralnej w Bydgoszczy.

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej głosów o odbudowie obiektu na Placu Teatralnym. Coraz śmielej o tym mówi między innymi wicemarszałek województwa Edward Hartwich. Zawiązało się także stowarzyszenie dążące do odbudowy. Stan techniczny budynku przy Alejach Mickiewicza może być zatem kolejnym argumentem za odbudową Teatru Miejskiego.

 

W czwartek przedstawiciele stowarzyszenia spotkali się z dyrektorem Teatru Polskiego Pawłem Łysakiem, który wyraził poparcie dla ich inicjatywy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu