Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO odbudowie teatru z prezydentem

O odbudowie teatru z prezydentem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 styczeń 2013 22:42

W latach 2014-2020 Bydgoszcz będzie mogła na inwestycje wydać 100 milionów złotych – przedstawił jasno sytuację bydgoskiego budżetu prezydent Rafał Bruski na spotkaniu ze stowarzyszeniem Odbudowy Teatru Miejskiego. Włodarz miasta zamierza dlatego ubiegać się o fundusze z budżetu centralnego państwa.

 

Prezydent nie wyobraża sobie możliwości, aby o przyszłości zagospodarowania Placu Teatralnego zdecydowano bez szerokiej debaty publicznej. Obecnie we współpracy z Akademią Muzyczną, Operą Nova i organizatorem festiwalu ,,Camerimage” Markiem Żydowiczem miasto poszukuje wspólnej koncepcji zagospodarowania tej działki.

 

Na pierwszym miejscu tutaj stawiam potrzeby Akademii Muzycznej – wyraził się zdecydowanie Bruski. W jego opinii ta uczelnia jest renomowana w całej Polsce i odnosi realne sukcesy, ale jej warunki lokalowe są bardzo słabe. Miasto liczy, że uda się zbudować obiekt w tym miejscu dzięki wsparciu finansowemu, które może udzielić minister kultury.

 

Kwestię, czy obiekt ten będzie pełnił funkcję teatru prezydent chce już poddać debacie publicznej. Jest jednak wola włodarza miasta, aby fronton budynku był odwzorowaniem spalonego w czasie II wojny światowej Teatru Miejskiego.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas