Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy radni powinni zmniejszyć swoje diety?

Czy radni powinni zmniejszyć swoje diety?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 styczeń 2013 17:40

Kilku radnych z Inowrocławia wystąpiło z inicjatywą zmniejszenia uposażeń przysługujących radnym o połowę. Czy w Bydgoszczy także warto się nad tym zastanowić.

W Inowrocławiu pod projektem uchwały zmniejszającej wysokość diet podpisało się póki co czterech radnych, żeby temat trafił na sesję Rady Miejskiej potrzeba sześciu radnych, zatem nie wiadomo, czy w ogóle tamten samorząd będzie nad tym debatował.

 

Temat jest do dyskusji. Dieta to nie jest wynagrodzenie za pracę, lecz pokrycie kosztów działalności samorządowców –powiedział nam bydgoski radny PO Jakub Mikołajczak, który zaznacza, że czasie wykonywania swoich samorządowych obowiązków radni muszą brać w pracy urlop bezpłatny.

 

Co jednak z radnymi, którzy nie mają stałego zatrudnienia i utrzymują się głównie z diety pytamy Mikołajczaka – To już kwestia ich moralności. Wielu radnych traktuje prace w samorządzie jako dodatkową działalność społeczną.

 

W przypadku Bydgoszczy średnia dieta wynosi około 1900 złotych miesięcznie, w Inowrocławiu jest to o połowę mniej.

 

Zdaniem radnego PiS Tomasza Regi dyskutować należało by dużo bardziej szeroko – Zainteresować się powinniśmy nie tylko dietami samorządowców, ale także i posłów, wynagrodzeniem ministrów. W ten sposób zdaniem radnego uzyskalibyśmy realne oszczędności.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu