Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz3 lata temu w Bydgoszczy

3 lata temu w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 styczeń 2013 13:22

Tym razem będzie bardzo skromnie, gdyż pierwszy tydzień 2010 roku niezbyt obfitował w wydarzenia warte uwagi.

Kosma Złotowski szefem PiS

Już oficjalnie zmiana w kierownictwie bydgoskiego Prawa i Sprawiedliwości. Mówiono o tym nieoficjalnie już od listopada, ale na początku stycznia potwierdzającą depeszę wydała Polska Agencja Prasowa. Ówczesny dyrektor biura europosła Czarneckiego (obecnie poseł RP) Kosma Złotowski zmienił na stanowisku pełnomocnika okręgowego posła Tomasza Latosa.

 

Warto wspomnieć, że Latos został mianowany na tę funkcję kilka miesięcy wcześniej, w momencie postawienia zarzutów prokuratorskich byłemu szefowi partii w regionie – Tomaszowi Markowskiemu.

 

Pierwsza konwencja Polska XXI

Wydarzenie miało co prawda miejsce w Warszawie, ale warte podkreślenia jest, że uczestniczyło w nim wielu delegatów z Bydgoszczy, z będącym wówczas posłem Andrzejem Walkowiakiem na czele. Projekt Polska XXI zbyt długo się nie utrzymał, ewoluując niedługo później w PJN, na uwagę zasługuje jednak cały czas dość silna pozycja bydgoskich struktur w tym ugrupowaniu.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas