Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNapisz do marszałka czego oczekujesz

Napisz do marszałka czego oczekujesz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2013 19:53

Do 15 stycznia mieszkańcu kujawsko-pomorskiego mogą kierować swoje uwagi do strategii rozwoju województwa do roku 2020. Zapraszamy bydgoszczan do aktywnego udziały, w szczególności, że przeprowadzane są one przez internet.

 

Swoje uwagi możemy kierować pod adres mailowy – strategia@kujawsko-pomorskie.pl

 

Wśród inwestycji, o które warto się upomnieć jest na pewno budowa drogi ekspresowej S5 na kujawsko-pomorskim odcinku wraz z obwodnicą Bydgoszczy; budowa drogi ekspresowej S10 do Torunia; rozbudowa drogi krajowej nr 25 do Inowrocławia, wraz z budową obwodnic Nowej Wsi Wielkiej i Złotnik Kujawskich; rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 223 na odcinku Białych Błot (przedłużenie Szubińskiej); rewitalizacja linii kolejowej nr 356; rozbudowa dworców przy linii kolejowej nr 131; budowa stacji kolejowej Bydgoszcz – Błonie; rozbudowa bydgoskiego węzła zachodniego, budowa obwodnicy kapuścisk.

 

Uwagę powinniśmy zwrócić także na kwestie dotyczące rozwoju bydgoskiej nauki, kultury oraz walki z bezrobociem. Dużą uwagą cieszy się w Bydgoszczy temat przyszłości Placu Teatralnego, prowadzone w tym miejscu inwestycje także mogą być wsparte w ramach strategii rozwoju województwa.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas