Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNapisz do marszałka czego oczekujesz

Napisz do marszałka czego oczekujesz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2013 19:53

Do 15 stycznia mieszkańcu kujawsko-pomorskiego mogą kierować swoje uwagi do strategii rozwoju województwa do roku 2020. Zapraszamy bydgoszczan do aktywnego udziały, w szczególności, że przeprowadzane są one przez internet.

 

Swoje uwagi możemy kierować pod adres mailowy – strategia@kujawsko-pomorskie.pl

 

Wśród inwestycji, o które warto się upomnieć jest na pewno budowa drogi ekspresowej S5 na kujawsko-pomorskim odcinku wraz z obwodnicą Bydgoszczy; budowa drogi ekspresowej S10 do Torunia; rozbudowa drogi krajowej nr 25 do Inowrocławia, wraz z budową obwodnic Nowej Wsi Wielkiej i Złotnik Kujawskich; rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 223 na odcinku Białych Błot (przedłużenie Szubińskiej); rewitalizacja linii kolejowej nr 356; rozbudowa dworców przy linii kolejowej nr 131; budowa stacji kolejowej Bydgoszcz – Błonie; rozbudowa bydgoskiego węzła zachodniego, budowa obwodnicy kapuścisk.

 

Uwagę powinniśmy zwrócić także na kwestie dotyczące rozwoju bydgoskiej nauki, kultury oraz walki z bezrobociem. Dużą uwagą cieszy się w Bydgoszczy temat przyszłości Placu Teatralnego, prowadzone w tym miejscu inwestycje także mogą być wsparte w ramach strategii rozwoju województwa.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu