Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrymas Polak: Nie jestem parlamentarzystą

Prymas Polak: Nie jestem parlamentarzystą

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 kwiecień 2016 17:10

Odczytany w niedziele w świątyniach komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wywołał burzę. W sobotę w całej Polsce organizacje feministyczne zamierzają protestować przeciwko zaostrzaniu ustawy aborcyjnej. Również na Starym Rynku w Bydgoszczy będzie protestować Nieformalna Grupa Inicjatywna.

 

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu – napisało Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

 

Dzisiaj w Bydgoszczy gościł Prymas Polski abp Wojciech Polak, który był pytany przez dziennikarzy o tę kwestię. Jak podkreślał hierarcha, rola Kościoła Katolickiego jest dość specyficzna.

 

- Nie jestem parlamentarzystą i nie tworzę prawa – powiedział abp Wojciech Polak, tym samym pokazując rozdział Kościoła od władzy państwowej - Rola Kościoła jest specyficzna. Kościół jest od tego aby przypominać i nauczać.

 

Wychodzimy na ulicę, bo nie godzimy się na to, aby o naszych ciałach i naszym życiu decydował ktokolwiek inny, niż my same – czytamy natomiast w zaproszeniu na sobotnią manifestację.

 

Prymas Polski był gościem Międzynarodowej Konferencji Naukowej – Chrześcijańska koncepcja Europy i Polski w perspektywie nauczania kard. Josepha Ratzingera/Benedykta XVI, której gospodarzem jest Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu