Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura rozpoczyna śledztwo w sprawie Zachemu

Prokuratura rozpoczyna śledztwo w sprawie Zachemu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2013 22:47

Czy upadek Zachemu jest efektem niegospodarności poprzednich władz firmy oraz głównego udziałowca CIECH? Odpowiedź na to pytanie ma udzielić prokuratorskie śledztwo.

O zbadanie tego, czy członkowie zarządu nie dopuścili się złamania prawa, do prokuratury wystąpili kilka tygodni temu związkowcy z Zachemu. Śledztwo rozpoczyna się dopiero teraz, gdyż pojawiły się wątpliwości, czy sprawę powinna prowadzić prokuratura w Bydgoszczy czy w Warszawie, gdzie mieści się kierownictwo CIECH SA. Decyzją gdańskiego sądu najlepsze kompetencje do wyjaśnienia tej sprawy maja prokuratorzy z Bydgoszczy.

 

Z kole na konferencji prasowej w Sejmie, w połowie grudnia, o zainteresowanie tą sprawą samego Prokuratora Generalnego wnioskował europoseł Zbigniew Ziobro, wraz z działaczami Solidarnej Polski z Bydgoszczy - o. Jeżeli mamy do czynienia z tak skrajnie niekorzystną decyzją ekonomiczną, gdy firma przynosząca zyski upada na rzecz swojego głównego konkurenta, to coś musi się w tej sprawie więcej kryć niż kretyńskie decyzje gospodarcze - mówił Ziobro.

 

Od 27 do 31 grudnia 2012 Zachem przy pomocy specjalistycznej firmy zwolnił około 600 pracowników Zachemu. Do zwolnień szykuje się już także spółka związana z fabryką – UCR Zachem. Tutaj pracę stracić może około 200 kolejnych osób.  

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas