Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura rozpoczyna śledztwo w sprawie Zachemu

Prokuratura rozpoczyna śledztwo w sprawie Zachemu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2013 22:47

Czy upadek Zachemu jest efektem niegospodarności poprzednich władz firmy oraz głównego udziałowca CIECH? Odpowiedź na to pytanie ma udzielić prokuratorskie śledztwo.

O zbadanie tego, czy członkowie zarządu nie dopuścili się złamania prawa, do prokuratury wystąpili kilka tygodni temu związkowcy z Zachemu. Śledztwo rozpoczyna się dopiero teraz, gdyż pojawiły się wątpliwości, czy sprawę powinna prowadzić prokuratura w Bydgoszczy czy w Warszawie, gdzie mieści się kierownictwo CIECH SA. Decyzją gdańskiego sądu najlepsze kompetencje do wyjaśnienia tej sprawy maja prokuratorzy z Bydgoszczy.

 

Z kole na konferencji prasowej w Sejmie, w połowie grudnia, o zainteresowanie tą sprawą samego Prokuratora Generalnego wnioskował europoseł Zbigniew Ziobro, wraz z działaczami Solidarnej Polski z Bydgoszczy - o. Jeżeli mamy do czynienia z tak skrajnie niekorzystną decyzją ekonomiczną, gdy firma przynosząca zyski upada na rzecz swojego głównego konkurenta, to coś musi się w tej sprawie więcej kryć niż kretyńskie decyzje gospodarcze - mówił Ziobro.

 

Od 27 do 31 grudnia 2012 Zachem przy pomocy specjalistycznej firmy zwolnił około 600 pracowników Zachemu. Do zwolnień szykuje się już także spółka związana z fabryką – UCR Zachem. Tutaj pracę stracić może około 200 kolejnych osób.  

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu