Wiadomości z Bydgoszczy http://www.portalkujawski.pl Mon, 14 Oct 2019 06:00:49 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu http://www.portalkujawski.pl/sport/item/16432-pzpn-przekazal-bydgoszczy-repliki-pucharu-polski-i-superpucharu http://www.portalkujawski.pl/sport/item/16432-pzpn-przekazal-bydgoszczy-repliki-pucharu-polski-i-superpucharu PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

Zawisza gra obecnie w IV lidze, zespół od B klasy doprowadziło tak wysoko Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza. Można powiedzieć, że dopiero w IV lidze, ale przez ostatnie lata mieliśmy awans za awansem z samego piłkarskiego dna. Na dnie Zawisza znalazł się natomiast po tym jak były większościowy udziałowiec Radosław Osuch sprzedał klub niezainteresowanej dalszą aktywnością sportową personie, nie podejmując działań zgłoszenia klubu do gry w I lidze, gdzie Zawisza miał prawo grać. Wraz z Osuchem zaginęły trofea.

 

We wtorek wiceprezes PZPN Eugeniusz Nowak przekazał władzom Bydgoszczy repliki trofeów, które będą mogli oglądać bydgoszczanie z Muzeum Sportu Bydgoskiego, które znajduje się wewnątrz trybuny B stadionu Zawiszy.

 

]]>
Sport Wed, 09 Oct 2019 20:36:48 +0200
Młodzieżowa reprezentacja o mundial w Estonii powalczy na Kujawach http://www.portalkujawski.pl/sport/item/16423-mlodziezowa-reprezentacja-o-mundial-w-estonii-powalczy-na-kujawach http://www.portalkujawski.pl/sport/item/16423-mlodziezowa-reprezentacja-o-mundial-w-estonii-powalczy-na-kujawach Konferencja zapowiadająca mecz

W środę rozpocznie się w województwie kujawsko-pomorskim turniej eliminacyjnych do Mistrzostwa Świata U-17 w piłce nożnej, które w przyszłym roku odbędą się w Estonii. Na żywo będzie można zobaczyć biało-czerwonych.

W środę 9 października Polacy w Toruniu zmierzą się z Macedonią. Tego samego dnia we Włocławku Belgia zmierzy się z reprezentacją Liechtensteinu. W sobotę biało-czerwoni w Inowrocławiu zmierzą się z Liechtensteinem, wcześniej również w Inowrocławiu Belgia zagra z Macedonią. Turniej zakończy się we wtorek, tego dnia Liechtenstein zagra w Toruniu z Macedonią, natomiast reprezentacja Polski zagra z Belgią we Włocławku.

 

Mecz Belgia – Macedonia rozpocznie się w sobotę na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu o godzinie 11:00. Polska – Liechtenstein natomiast o godzinie 15:30. Inowrocław już w przeszłości gościł mecze z udziałem młodzieżowych reprezentacji. Wstęp na mecze będzie bezpłatny.

 

]]>
Sport Tue, 08 Oct 2019 16:49:22 +0200