Wiadomości z Bydgoszczy http://www.portalkujawski.pl Wed, 26 Sep 2018 00:57:22 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Skrót meczu: Zawisza – Unia Wąbrzeźno http://www.portalkujawski.pl/sport/item/14076-skrot-meczu-zawisza-unia-wabrzezno http://www.portalkujawski.pl/sport/item/14076-skrot-meczu-zawisza-unia-wabrzezno Skrót meczu: Zawisza – Unia Wąbrzeźno

Mecz ten patrząc na wynik gładko wygrali niebiesko-czarni, to jednak najładniejszą bramkę zdobyli goście. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z meczu 7 kolejki V ligi.

{youtube}7wfrHtdoqNE{/youtube}

 

Więcej o meczu piszemy - Unia stawiala opór, ale przegrała wysoko

 

Po 7 kolejkach Zawisza z kompletem 21 punktów zajmuje pozycję lidera V ligi. Po 15 punktów mają zespóły Cyklonu Konczewice i Mustanga Ostaszewo. Te kluby mają jednak jeden mecz mniej rozegrany od Zawiszy,  z powodu pauzowania w kolejkach w których miały grać z wycofaną z rozgrywek Iskrą Ciechocin. Zawisza będzie pauzował w 14 kolejce zaplanowanej na Święto Niepodległości, czyli 11 listopada.

 

Już w sobotę czekają nas pucharowe derby Bydgoszczy. W meczu Okręgowego Pucharu Polski Zawisza podejmie IV ligowy BKS Bydgoszcz. Mecz rozpocznie się na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie o godzinie 15:45.

]]>
Sport Mon, 24 Sep 2018 19:04:07 +0200
Unia stawiała opór, ale przegrała wysoko http://www.portalkujawski.pl/sport/item/14067-unia-stawiala-opor-ale-przegrala-wysoko http://www.portalkujawski.pl/sport/item/14067-unia-stawiala-opor-ale-przegrala-wysoko Unia stawiała opór, ale przegrała wysoko

W meczu 7 kolejki V ligi Zawisza pokonał przy ulicy Sielskiej w Fordonie Unię Wąbrzeźno. Rywala nie można było jedna lekceważyć, bowiem przez tygodniem Unia niespodziewanie pokonała w Łochowie miejscowy Sportis. W konfrontacji z Zawiszą nerwowo było przez jakieś pół godziny.

 

Od początku meczu optyczną przewagę mieli niebiesko-czarni, co nie oznacza, że goście nie byli groźni. Dopiero uspokoiło się, gdy gospodarze zaczęli zdobywać bramki. W 23 minucie to siatki trafił Artur Cielasiński otwierając wynik tego spotkania. Już 28 minucie było 2;0, po dość dziwnym golu Patryka Straszewskiego, który upadając w polu karnym, z dość trudnego konta skierował piłkę do siatki. Kilka minut później Unia mogła zdobyć jednak kontaktowego gola po rzucie wolnym, gdy piłka odbiła się ostatecznie od poprzeczki. W 39 minucie na 3:0 dla Zawiszy podwyższył Paweł Kanik.

 

Strata trzech bramek nie spowolniła piłkarzy gości, którzy na drugą połowę wyszli jakby nigdy nic. W 59 minucie goście mają kolejny rzut wolny, tym razem strzał Kamila Kamyckiego zaskakuje Marcin Niwińskiego i mamy 3:1. Po tej stracie bramki, niebiesko-czarni mogli nieco stracić pewności siebie. Ważne było zatem zdobycie kolejnego gola, czego dokonał w 70 minucie Patryk Kozłowski. Ten sam piłkarz tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego ustanowił wynik tego meczu na 5:1 dla Zawiszy.

 

Zawisza Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno 5:1 (3:0)

23 minuta – Artur Cielasiński

28 minuta – Patryk Straszewski

39 minuta – Paweł Kanik

Kamil Kamycki – 59 minuta

70 i 90 minuta – Patryk Kozłowski

 

Obejrzyj skrót meczu

 

 Za tydzień w niedzielę przy ulicy Sielskiej w Fordonie Zawisza podejmie Pomorzanin Serock. Niebiesko-czarni zbyt dużo czasu do odpoczynku nie będą mieli, bowiem już w środę, również przy Sielskiej Fordonie czekają nas derby Bydgoszcz w pucharze okręgowym, w których Zawisza podejmie IV ligowy BKS Bydgoszcz. Początek meczu godzina 15:45.

 

]]>
Sport Sun, 23 Sep 2018 19:32:57 +0200