Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Jacka Wójcickiego nieco starszemu pokoleniu na pewno nie trzeba przedstawiać, a jego piosenki bez problemu kojarzyć będą młodsi. Krakowianin postanowił zapytać senatora Andrzeja Kobiaka, dlaczego obchody 100. rocznicy odzyskania przez Bydgoszcz niepodległości odbyły się w styczniu 2020 roku, a nie w okolicach 11 listopada 2018 roku, gdy świętowała cała Polska.

22 stycznia 1920 roku odbyło się uroczyste przyłączenie Bydgoszczy do Polski, którego dokonał w imieniu polskiego rządu minister Leon Janta-Połczyński, w obecności gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego oraz przedstawicieli attache armii sojuszniczych: Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Uroczystości tego dnia były okazałe, było wiele przemówień, przyjrzymy się bliżej mowie wygłoszonej przez komisarycznego prezydenta Bydgoszczy Jana Maciaszka.

Dzisiaj (21 stycznia) Sad Okręgowy w Bydgoszczy zdecydował, że powtórzone zostanie postępowanie w pierwszej instancji, w sprawie przeciwko radnemu Bogdanowi Dz., który 20 września 2019 roku zerwał należące do Komitetu Obrony Demokracji banery. Tym samym została uwzględniona apelacja do wyroku z września 2020 roku, w którym radny został ukarany kwotą 500 zł grzywny.

Wojskowi to wiedzą, że gdyby nie było POW, nie powstały by w Bydgoszczy instytucje centralne i jednostki SZ na czele z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych oraz instytucje NATO jak JFTC (Centrum Szkolenia Sił Połączonych) – czytamy w liście jaki cztery bydgoskie organizacje kombatanckie skierowały do przewodniczącej Rady Miasta, w związku z decyzją o zniesieniu patronatu Pomorskiego Okręgu Wojskowego nad skwerem na Osiedlu Leśnym, którą wydał wojewoda w grudniu, w trybie ustawy o dekomunizacji.

Oszuści przekonali go, aby wyrzucił 130 tys. zł przez okno

Napisane przez czwartek, 21 styczeń 2021 13:07

Osoby w starszym wieku są szczególnie narażone na utratę oszczędności życia, w wyniku podstępnego działania oszustów. Oszuści wybierają często tą grupę wiekową, bowiem z racji wieku są to osoby najbardziej otwarte na sugestie i oszustwa. We wtorek 71-letni bydgoszczanin wyrzucił przez okno na żądanie oszustów kwotę 130 tys. zł.

PESA modernizuje się technologicznie

Napisane przez czwartek, 21 styczeń 2021 06:46

Spółka Pesa Bydgoszcz przechodząca w ostatnich latach restrukturyzację poinformowała, że głównych procesach restrukturyzacyjnych rozpoczyna wdrażanie nowoczesnych nowocześnie informatycznych, mających na celu usprawnienie zarządzania podmiotem. Pesa chce wdrożyć IFS poziomu 10, najwyższego.

20 i 22 stycznia 1920 w Bydgoszczy

Napisane przez środa, 20 styczeń 2021 16:19

Dzisiaj przypada 101. rocznica wkroczenia wojsk polskich do Bydgoszczy, co roku w dzień 20 stycznia wspominamy jako powrót Bydgoszczy do Macierzy. Od kilku lat senator Andrzej Kobiak angażuje się jednak w przywracanie pamięci o dniu 22 stycznia, tego dnia w Bydgoszczy gościł chociażby głównodowodzący armii Wielkopolskiej gen. Józef Dowbor-Muśnicki. Nie wchodząc w dyskusję, przybliżamy charakterystykę obu dat.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Niedzielski: w I kwartale możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln Polaków

    W pierwszym kwartale 2021 r. możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln ludzi, o ile nie pojawią się nowe dostawy szczepionek - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał jednocześnie, że jest perspektywa dostawy do Polski 16 mln dawek szczepionek firmy AstraZeneca.

     

Wiadomości z regionu