Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Polskie szkolnictwo obecnie znajduje się w lockdownie związanym z sytuacją epidemiczną, od drugiej połowy marca także młodsze roczniki wróciły do pracy zdalnej. Wyjątkiem są jednak szkoły specjalne, gdzie to czy zajęcia odbywają się stacjonarnie zależy od dyrekcji. Zespół Szkół Specjalnych im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy stara się funkcjonować stacjonarnie.

Od poniedziałku 19 kwietnia władze Bydgoszczy chcą uruchomić dodatkowe 9 punktów masowych szczepień – obecnie działające 58 punktów w Bydgoszczy jest wstanie szczepić około 17 tys. osób tygodniowo, otwarcie tych 9 punków zwiększyłoby ten potencjał do 35 tys. punktów. Plany te może pokrzyżować jednak dostępność szczepionek.

Właściciel Facebook-a ma ogromny problem, nieco mniejszy mają zaś użytkownicy tego portalu – hakerzy doprowadzili do wycieku danych 533 milionów użytkowników serwisu, takich jak numery telefonu, adresy e-mail, stanie cywilnym, czy miejscu zamieszkania. Portal niebezpiecznik.pl w oparciu o te dane opracował zestawienie migracji wewnętrznej w Polsce.

W drugiej połowie bieżącego roku ma zostać uruchomiona instalacja, której cele będzie oczyszczanie wód podziemnych skażonych przez Zachem. Jej uruchomienie zapowiadano od początku 2019 roku, projekt w dużej mierze finansuje Unia Europejska. Aktywiści wskazują, że to jest za mało. Również sąd zauważa, że obszar remediacji będzie ograniczony.

Bliżej wprowadzenia Parku Kulturowego

Napisane przez piątek, 09 kwiecień 2021 14:07

Na Rondzie Jagiellonów możemy od czasu do czasu obserwować na ścianach budynków ogromne nośniki reklamowe, wkrótce będą mogły one się pojawiać jedynie po wschodniej stronie ronda, bowiem zachodnia jego część będzie objęta zakazem w ramach Parku Kulturowego. To tylko jeden z praktycznych przykładów, w jakim szykowane są zmiany w mieście, w celu ochrony krajobrazu.

Pierwsi bydgoscy restauratorzy przy Starym Rynku stoliki i krzesełka wystawili we wtorek, licząc iż ta forma stacjonarnej gastronomii zostanie otwarta jako pierwsza. Nadzieje mogły wywołać chociażby wypowiedzi z marca minister Olgi Semeniuk. Zupełnie inaczej sprawę jednak widzi resort zdrowia.

Na początku marca studenci bydgoskiego Collegium Medicum byli świadkami niecodziennej sytuacji, po wykładzie on-line, który wizytował prof. Janusz Moryś z Gdańskiego, doszło do dyskusji obu naukowców o problemie zbyt dużej zdawalności egzaminów on-line. Pracownicy naukowi nie byli świadomi, że ich rozmowę słyszą studenci.

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu