Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Radna wnosi do prezydenta o zawieszenie strefy płatnego parowania

Napisane przez czwartek, 22 październik 2020 11:54

Z wnioskiem do prezydenta Rafała Bruskiego o zawieszenie czasowe pobierania opłat za parkowanie w centrum, a także o zwiększenie liczby dostępnych miejsc o kolejne, zwróciła się radna Grażyna Szabelska. Radna wskazuje argumenty epidemiczne oraz fakt, że Bydgoszcz jest obecnie w czerwonej strefie. Radna Szabelska swój wniosek określiła jako pilny.

Od poniedziałku trwa posiedzenie Sejmu na którym nowelizowane są przepisy dotyczące zwalczania pandemii COVID-19. W projekcie znalazł się chociażby nakaz noszenia masek, który ma być wprowadzony ustawowo, bowiem dotychczasowe zapisy – na bazie rozporządzenia Rady Ministrów – zdaniem sądów są niezgodne z Konstytucją. Lewica zarzuca rządowi, że tworzy prawo ,,na kolanie”.

W poniedziałek w murach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego gościł wiceminister ds. nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz, była to jego kolejna wizyta w Bydgoszczy w ostatnim czasie, głównie spowodowana zbudowaniem przez bydgoskich naukowców respiratora UCM01. W ostatnim czasie resort nauki na dalszy rozwój tej koncepcji przeznaczył 1 mln zł, co jest najbardziej wyrazistym wsparciem do tej pory.

Żądamy od wnioskodawców projektu natychmiastowego przerwania prac legislacyjnych – napisali rolnicy z województwa kujawsko-pomorskiego w petycji, którą na Węźle Zachodnim w Bydgoszczy przekazali na ręce wicewojewody Józefa Ramlau. Przyjazd kilkudziesięciu ciągników do Bydgoszczy spowodował utrudnienia w ruchu, w pewnym momencie pojawiły się nawet groźby zablokowania Ronda Maczka przez ciągniki. Ostatecznie po godzinie 15 kolumna ciągników wyjechała poza granice Bydgoszczy.

Ruch na ulicy Nad Torem odbywa się na odcinku od mniej więcej ulicy Świekatowskiej do Ronda Maczka na jednym pasie, bowiem pozostałe dwa pasy zajmują ciągniki rolnicze, które przyjechały od strony Koronowa. W ten sposób przedstawiciele wsi protestują przeciwko zakazie hodowli zwierząt futerkowych i zakazie uboju rytualnego.

Każdego dnia pojawiają się doniesienia dotyczące braków personelu medycznego, okazuje się, że to nie liczba respiratorów jest najsłabszym ogniwem naszego systemu ochrony zdrowia, ale brak personelu. Od czterech lat w Sejmie leży obywatelski projekt w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy – nie ma jednak woli politycznej na jego uchwalenie, zaś główny argument stawiany przeciwko niemu, w dzisiejszej dobie brzmi aż absurdalnie.

W 1558 roku król Zygmunt II August powołał do życia instytucję pocztową w Rzeczypospolitej. Z okazji 462 rocznicy tego wydarzenia pracownicy Poczty Polskiej regionu bydgoskiego posadzą 462 drzewa, wpisując się w ekologiczną inicjatywę Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął patronat nad akcją #sadziMY.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Sejm za prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek

    Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.

    Etykiety: Sejm RP covid19
  • Mamy pierwsze 10 tys. zakażeń w województwie, ta liczba szybko może się podwoić

    W czwartek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 906 nowych zakażeń COVID-19, co pokazuje, że zbliżamy się powoli do przekroczenia tysiąca przypadków dziennie. Od początku pandemii w naszym województwie stwierdzono 10.523 przypadki, z powodu COVID-19 zmarło 125 osób. Obecnie mamy aktywne 8182 przypadki.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu