Jesteś tutaj: Home

Od 2018 roku dostęp do opieki zdrowotnej będzie bezpłatny

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 06 listopad 2016 12:39

W piątek Sejm przyjął nowelizację ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej, na mocy której bezpłatna pomoc obejmie również osoby nieubezpieczone. Jak ocenia Ministerstwo Zdrowia mniejszym kosztem dla państwa jest sfinansowanie opieki zdrowotnej nieubezpieczonym od kosztów weryfikacji tego czy pacjent posiada uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej opieki.

Dodatkowo przewiduje się, iż pacjenci nie korzystający z podstawowej opieki zdrowotnej z powodu ubezpieczenia, mogą być w przyszłości znacznie drożsi w leczeniu, w przypadku gdyby doszło do powikłań.

 

Przyjęta nowelizacja może mieć również duży wpływ na funkcjonowanie Urzędów Pracy. Bezpłatne leczenie przysługuje bowiem bezrobotnym, pod warunkiem posiadania statusu bezrobotnych. Wiele osób jak wynika z badań rejestruje się w Urzędach Pracy tylko po to, aby uzyskać prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej. Zniesienie tego obowiązku sprawi, iż z usług pośrednictwa pracy będą korzystać tylko ci, którzy faktycznie poszukują zatrudnienia.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów