Jesteś tutaj: Home

Kryzys w Sejmie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 16 grudzień 2016 22:12

Marszałek Marek Kuchciński podjął decyzję o przeniesieniu obrad z sali sejmowej do sali kolumnowej. W posiedzeniu uczestniczą najprawdopodobniej posłowie PiS-u bowiem opozycja w większości okupuje sale sejmową.

 

Tak przebiegu dzisiejszych obrad raczej sobie nikt nie wyobrażał. Zaczęło się po godzinie 15:00 gdy poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba pojawił się na mównicy z karteczką wyrażającą sprzeciw wobec planów władz Sejmu dotyczących reorganizacji pracy dziennikarzy. Zakłada się od najbliższego posiedzenia ograniczenie swobody poruszania na terenie parlamentu przez przedstawicieli mediów. Po kłótni z marszałkiem Markiem Kuchcińskim zapadła decyzja o wykluczeniu Szczerby z obrad.

 

 

Po tym incydencie na mównicy sejmowej pojawiła się grupa posłów opozycji, która przez ponad pięć godzin okupowała to miejsce, uniemożliwiając dalsze prowadzenie obrad. Marszałek Marek Kuchciński zdecydował o przeniesieniu obrad od godziny 21:30 do sali kolumnowej. Większość posłów opozycji nadal przebywa na sali sejmowej.

 

Nagranie pochodzi z transmisji na żywo prowadzonej za pośrednictwem Facebooka przez posła K. Brejzę

 

W tym czasie rozpoczął się pod sejmem protest sympatyków opozycji. Również w Bydgoszczy protestuje grupa działaczy Komitetu Obrony Demokracji.

 

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.