Jesteś tutaj: Home

Kryzys w Sejmie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 16 grudzień 2016 22:12

Marszałek Marek Kuchciński podjął decyzję o przeniesieniu obrad z sali sejmowej do sali kolumnowej. W posiedzeniu uczestniczą najprawdopodobniej posłowie PiS-u bowiem opozycja w większości okupuje sale sejmową.

 

Tak przebiegu dzisiejszych obrad raczej sobie nikt nie wyobrażał. Zaczęło się po godzinie 15:00 gdy poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba pojawił się na mównicy z karteczką wyrażającą sprzeciw wobec planów władz Sejmu dotyczących reorganizacji pracy dziennikarzy. Zakłada się od najbliższego posiedzenia ograniczenie swobody poruszania na terenie parlamentu przez przedstawicieli mediów. Po kłótni z marszałkiem Markiem Kuchcińskim zapadła decyzja o wykluczeniu Szczerby z obrad.

 

 

Po tym incydencie na mównicy sejmowej pojawiła się grupa posłów opozycji, która przez ponad pięć godzin okupowała to miejsce, uniemożliwiając dalsze prowadzenie obrad. Marszałek Marek Kuchciński zdecydował o przeniesieniu obrad od godziny 21:30 do sali kolumnowej. Większość posłów opozycji nadal przebywa na sali sejmowej.

 

Nagranie pochodzi z transmisji na żywo prowadzonej za pośrednictwem Facebooka przez posła K. Brejzę

 

W tym czasie rozpoczął się pod sejmem protest sympatyków opozycji. Również w Bydgoszczy protestuje grupa działaczy Komitetu Obrony Demokracji.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy