Jesteś tutaj: Home

Jaki był udział naszego województwa PKB w 2015 roku?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 03 styczeń 2017 17:46

Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępne dane szacunkowe dotyczące Produktu Krajowego Brutto dla roku 2015, czyli ostatniego roku rządu koalicji PO -PSL. Wartość PKB dla Polski oszacowano na poziomie niecałego 1,8 biliona złotych. Jaki udział w tym miało kujawsko-pomorskie?

Według szacunkowych danych wypracowaliśmy prawie 80 miliardów złotych, co daje 4,4% całego krajowego PKB. Największy udział miało Mazowieckie 22,1% (prawie 400 mld zł). Nasz wynik był ósmym z szesnastu województw. Sąsiadujemy w tym zestawieniu z pomorskim (5,7%) oraz podkarpackim (3,9%). Najgorzej wypadło województwo opolskie 2,1%, które liczy jednak mniej więcej połowę populacji kujawsko-pomorskiego.

 

Średnio na mieszkańca wypadło w kraju 46,7 tys. zł produktu PKB, w województwie kujawsko-pomorskim było to 38,1 tys. zł, co stanowi 81,6% średniej krajowej. Gorsze wyniki w przeliczeniu na mieszkańca miały tylko województwa: lubelskie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie.

 

W porównaniu z rokiem 2014 zanotowaliśmy w kujawsko-pomorskim wzrost PKB o 4,7%.

 

Dane ostateczne za rok 2015 GUS planuje opublikować w październiku.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy