Jesteś tutaj: Home

Było blisko katastrofy kolejowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 styczeń 2017 15:15
Było blisko katastrofy kolejowej Fot: Arriva

Około 300 metrów od stacji kolejowej w Serocku (gmina Pruszcz) mogło dojść do czołowego zderzenia dwóch pociągów pasażerskich. Na szczęście awaryjna procedura sprawiła, że pociągi zatrzymały się w odległości 150 metrów od siebie. Przyczyny zajścia ma wyjaśnić specjalnie powołana procedura.

 

Na chwilę obecną tak naprawdę nie wiemy zbyt wiele. Faktem jest, że pociągi relacji Bydgoszcz - Tuchola i Tuchola – Bydgoszcz jechały tym samym torem na kursie kolizyjnym. Specjalna komisja będzie musiała wyjaśnić, jak doszło do tej sytuacji. Dyżurny ruchu widząc zagrożenie zdecydował się użyć specjalnego przycisku ,,radio stop” co doprowadziło do awaryjnego zatrzymania obu pociągów.

 

W obu pociągach przebywało około 130 osób. Lekko ranny wyniku gwałtownego hamowania był został jeden maszynistów. Dla podróżnych uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów