Jesteś tutaj: Home

Grunwaldzka z jedną z najwyższych dotacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 18 styczeń 2017 21:25

5 stycznia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało o rozdzieleniu kwoty 2,15 mld zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na kluczowe dla rozwoju miast powiatowych inwestycje drogowe. Jak już informowaliśmy, tak samo jak większość lokalnych mediów, na ten cel przyznano Bydgoszczy 113 mln zł. Przyjrzyjmy się na jakie jeszcze inwestycje ministerstwo przyznało fundusze.

Będzie to 85% wartości całej inwestycji, która polega na poszerzeniu ulicy Grunwaldzkiej do standardu dwupasmowego od Węzła Zachodniego do planowanego Węzła Pawłówek drogi ekspresowej S-5. W ostatnim czasie przeprowadzono wycinkę lasu pod rozszerzenie jezdni.

 

Oprócz Bydgoszczy, w tym konkursie dofinansowanie otrzymał również Toruń na przebudowę i rozbudowę ulicy Łódzkiej. W porównaniu z Grunwaldzką jest to jednak dość mała kwota, bowiem Toruń otrzyma nieco ponad 10 mln zł.

 

Najwięcej pieniędzy trafi Świnoujścia – prawie 800 mln zł – na budowę tunelu pod rzeką Świna, który połączy wyspy Uznam i Wolin. Druga najwyższa dotacja trafi do Krakowa – ponad 310 mln zł – na rozbudowę ulicy Igolomskiej. Blisko 300 mln zł otrzyma Wałbrzych na budowę obwodnicy. Tychy otrzymają zaś niecałe 167 mln zł na budowę bezkolizyjnego węzła drogowego. Więcej od Bydgoszczy otrzymają też Gliwice – niecałe 117 mln zł – na budowę drogi łączącej ulice Daszyńskiego z Rybnicką. Wniosek Bydgoszczy pod względem wysokości przyznanego dofinansowania znajduje się na szóstym miejscu.

 

Łącznie dotacje przyznano 16 miastom.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy