Jesteś tutaj: Home

Rok 2016 był dobry dla kolejowych przewozów pasażerskich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 29 styczeń 2017 17:41

Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że w ubiegłym roku koleją podróżowało w Polsce ponad 292 mln pasażerów. Jest to wynik podobny do 2008 roku, gdy zaczęła się tendencja spadkowa. Lepiej było tylko w 2002 roku, gdy przekroczono próg 300 mln.

Czy oznacza to, że Polacy wracają do podróżowania koleją? Zdaniem Ignacego Góry, prezesa Urzędu Transportu Kolejowego tak się właśnie dzieje. Wzrost znaczenia przewozów kolejowych ma być efektem wielu działań podejmowanych przez ostatnie lata, począwszy od modernizacji infrastruktury, przez wymianę taboru, a na dostosowywaniu oferty do pasażerów skończywszy.

 

W ubiegłym roku odnotowano też znaczący wzrost wykonanej pracy eksploatacyjnej, która wyniosła prawie 160 mln pociągokilometrów. Iloczyn pasażerów i odległości wyrażany w pasażero-kilomerach wyniósł 19,2 mld, co zdaniem UTK świadczy, że popularne były przejazdy na większe odległości.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów