Jesteś tutaj: Home

To może być kolej dużych prędkości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 30 styczeń 2017 13:21

PKP PLK ogłosiło dzisiaj przetarg zakładający dostosowanie prędkości na odcinku Inowrocław – Bydgoszcz – Tczew linii kolejowej nr 131 do 200 km/h. Duża liczba przejeżdżających pociągów generuje problemy związane z przepustowością tej linii, dlatego też PKP chce przeznaczyć ponad 30 mln zł na zwiększenie prędkości maksymalnej. Pociągi towarowe będą mogły jeździć natomiast 120 km/h.

 

Szacuje się, że dziennie po tej linii przejeżdża ponad 90 pociągów. Zwiększenie prędkości maksymalnej automatycznie zwiększy również przepustowość tej linii. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji w trybie ,,projektuj i buduj” mogą do 7 marca składać oferty. Inwestycja powinna zakończyć się w ciągu dwóch lat. Łącznie planuje się modernizację ponad 100 km torów na linii nr 131.

 

W ramach realizacji tej inwestycji planuje się kompleksową wymianę sieci trakcyjnej.

 

Modernizacje czeka również równoległa do linii nr 131 linia 201, która biegnie przez Kościerzynę. Docelowo linia 201 będzie dedykowana pod transport towarowy, zaś 131 pasażerski.

 

Dla mieszkańców naszego regionu oznaczać będzie to, że szybciej dojedziemy pociągiem do Trójmiasta i Poznania. Zapewne wpłynie to również korzystnie na czas przejazdu pociągów regionalnych na trasie Bydgoszcz – Inowrocław.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy