Jesteś tutaj: Home

Marszałek wyznacza obszar funkcjonalny w oparciu o ZIT

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 luty 2017 11:50

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskie Biuro Planowania Przestrzennego i Regionalnego we Włocławku przedstawiło radnym postęp prac Planem Zagospodarowania Przestrzennego Województwa. Radni wpływu na toczące się prace nad tym dokumentem nie mają, stąd też obyło się bez dyskusji.

Wbrew stanowiskom kierowanym od bydgoskiego samorządu prace planistyczne zmierzają wykazania Miejskiego obszaru funkcjonalnego ośrodków wojewódzkich Bydgoszczy i Torunia. Czyli w praktyce opracowywany dokument będzie wskazywał Bydgoszcz i Toruń jako miasta mogące w przyszłości tworzyć wspólną metropolię. Przeciwko tego typu zapisom protestował bydgoski ratusz. Nie zrobiło to jednak na nikim większego wrażenia.

 

Mapa tego obszaru zaprezentowana radnym, pokrywała się z kształtem ZIT-u Bydgoszczy i Torunia. Obok Bydgoszczy i Torunia oraz powiatów bydgoskiego i toruńskiego, ten obszar tworzą: Nakło, Szubin, Łabiszyn oraz Kowalewo Pomorskie po wschodniej stronie Torunia.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów