Jesteś tutaj: Home

Pieniądze unijne pójdą na rejs po nieprzystosowanej do żeglugi drodze wodnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 marzec 2017 00:08

Rząd Beaty Szydło przyjął długoletni program rewitalizacji dróg wodnych, który zakłada przeznaczenie w długiej perspektywie ponad 31 mld zł na kaskadyzację Wisły. Dzisiaj Wisła jest bowiem zdaniem ekspertów nieżeglowna. Urzędowi Marszałkowskiemu w Toruniu to nie przeszkadza, bowiem przed realizacją jakichkolwiek inwestycji na Wiśle zorganizowany zostanie rejs barki z kontenerami.

Według założeń barka miałaby wypłynąć z portu w Gdańsku 19 kwietnia br., 20 kwietnia dotrzeć do Grudziądza, zaś dzień później zacumować na Brdyujściu. W Bydgoszczy czekać ma już mniejsza barka, na którą zostanie przeładowana część kontenerów (wynajęty zostanie dźwig wodny). Mniejsza barka z ładunkiem podpłynie następnie na Wyspę Młyńską. Z Brdyujścia większa barka wyruszy natomiast przez Toruń, Włocławek i Płock do Warszawy (planowane dopłynięcie 27 kwietnia). Przez kolejne dni zestaw będzie wracał ze stolicy do Gdańska.

 

Zestaw, który poszukiwany jest do tego projektu, będzie się składał z pchacza i barki 250-300 tonowej. Na barce znajdzie się 14 kontenerów transportowych oraz 3 biurowe tworzące salę konferencyjną.

 

Rejs zostanie sfinansowany głównie z projektu EMMA, którego liderem jest port w Hamburgu.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów