Jesteś tutaj: Home

MSWiA wspomoże wzmocnienie wału i odbudowę dróg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 02 kwiecień 2017 10:03

W piątek w Bydgoszczy gościł podsekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałek, który poinformował o decyzji ministra Mariusza Błaszczaka, który przekaże 10 mln zł na wzmocnienie wału przeciwpowodziowego pomiędzy Łęgowem i Otorowem. Chwałek wręczył również samorządowcom promesy na odbudowę zniszczonych przez żywioły dróg powiatowych i gminnych.

- Województwo kujawsko-pomorskie dość mocno dotykane w ostatnich latach klęskami żywiołowymi. Cieszy mnie zatem, że rok 2016 nas oszczędził – powiedział podczas spotkania z przedstawicielem MSWiA wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Do dzisiaj widoczne są jednak zniszczenia spowodowane klęskami żywiołowymi sprzed lat, stąd też MSWiA włącza się w ich likwidację. Na dzień 20 marca resort zdecydował o wsparciu samorządów z terenu województwa oraz Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych kujawsko-pomorskiego kwotą 15,9 mln zł. Oprócz wzmocnienia wałów przeciwpowodziowych pomiędzy Bydgoszczą i Solcem Kujawskim kwotą 10 mln zł, MSWiA wspomoże Dobrzyń nad Wisłą kwotą prawie 5 mln zł na likwidację osuwiska w obrębie skarpy wiślanej; Górzno kwotą 150 tys. na stabilizację osuwiska; Obrowo kwotą 320 tys. zł na odbudowę drogi gminnej w miejscowości Zawały oraz powiat tucholski kwotą 0,5 mln zł na remont drogi powiatowej relacji Sławęcin – Wieszczyce.

 

- Wszystkie te środki na pewno będą dobrze spożytkowane – powiedział podsekretarz Sebastian Chwałek – Piękna rzeka Wisła płynąca przez ten region, potrafi często dawać się we znaki.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów