Jesteś tutaj: Home

MSWiA wspomoże wzmocnienie wału i odbudowę dróg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 02 kwiecień 2017 10:03

W piątek w Bydgoszczy gościł podsekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałek, który poinformował o decyzji ministra Mariusza Błaszczaka, który przekaże 10 mln zł na wzmocnienie wału przeciwpowodziowego pomiędzy Łęgowem i Otorowem. Chwałek wręczył również samorządowcom promesy na odbudowę zniszczonych przez żywioły dróg powiatowych i gminnych.

- Województwo kujawsko-pomorskie dość mocno dotykane w ostatnich latach klęskami żywiołowymi. Cieszy mnie zatem, że rok 2016 nas oszczędził – powiedział podczas spotkania z przedstawicielem MSWiA wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Do dzisiaj widoczne są jednak zniszczenia spowodowane klęskami żywiołowymi sprzed lat, stąd też MSWiA włącza się w ich likwidację. Na dzień 20 marca resort zdecydował o wsparciu samorządów z terenu województwa oraz Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych kujawsko-pomorskiego kwotą 15,9 mln zł. Oprócz wzmocnienia wałów przeciwpowodziowych pomiędzy Bydgoszczą i Solcem Kujawskim kwotą 10 mln zł, MSWiA wspomoże Dobrzyń nad Wisłą kwotą prawie 5 mln zł na likwidację osuwiska w obrębie skarpy wiślanej; Górzno kwotą 150 tys. na stabilizację osuwiska; Obrowo kwotą 320 tys. zł na odbudowę drogi gminnej w miejscowości Zawały oraz powiat tucholski kwotą 0,5 mln zł na remont drogi powiatowej relacji Sławęcin – Wieszczyce.

 

- Wszystkie te środki na pewno będą dobrze spożytkowane – powiedział podsekretarz Sebastian Chwałek – Piękna rzeka Wisła płynąca przez ten region, potrafi często dawać się we znaki.

 

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.