Jesteś tutaj: Home

Prymas Polski: Do rozwiązywania problemów potrzebna jest zgoda i porozumienie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 16 kwiecień 2017 17:38
Prymas Polski: Do rozwiązywania problemów potrzebna jest zgoda i porozumienie Fot: J. Andrzejewski

Podczas homilii w trakcie liturgii Wielkiej Soboty w katedrze w Gnieźnie, Prymas Polski abp. Wojciech Polak odniósł się aktualnej sytuacji społecznej. Apelował on do budowania zgody i porozumienia. Trudno nie zauważyć, że te słowa są kierowane przede wszystkim do polityków.

 

- Polska i Polacy są spragnieni nadziei, choć znów tak często – jak przypomniał nam w swym słowie na Wawelu papież Franciszek – konieczna jest nam mocna nadzieja i ufność w Tym, który kieruje losami narodów, otwiera drzwi zamknięte, przekształca trudności w szanse i stwarza nowe scenariusze tam, gdzie wydawało się to niemożliwe. Potrzebna jest nam ufność, że do rozwiązywania trudności konieczna jest zgoda i porozumienie. Konieczny jest wzajemny szacunek i współdziałanie. Konieczne jest wyjście poza utarte schematy i przyjęte wcześniej strategie, i pokusę wykluczania się nawzajem z życia społecznego – mówił Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

 

Nadzieje, na znalezienie zgody i porozumienia wyszukiwał on w Zmartwychwstałym Chrystusie - Może więc właśnie dziś, gdy Chrystus Zmartwychwstał, trzeba nam jeszcze raz pokornie prosić, powtarzając za świętym Janem Chryzologiem, aby anioł zstąpił na nowo i odsunął zatwardziałość z naszych serc i otworzył zamknięte nasze umysły i oznajmił naszym umysłom, że Chrystus zmartwychwstał. Albowiem jak te serca, w których Chrystus żyje i króluje są niebem, tak serca, w których Chrystus pozostaje martwy, są grobem.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 29.03.2020 r.:

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 47. 

- liczba osób hospitalizowanych – 79.

- skumulowana liczba osób w kwarantannie – 7783.

- liczba osób objętych nadzorem – 1614.

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP