Jesteś tutaj: Home

Pod Brodnicą ruszył demontaż torów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 05 maj 2017 17:04

W ostatnich dniach rozpoczął się fizyczny demontaż linii kolejowej nr 209 na odcinku Brodnica – Kowalewo Pomorskie. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa te działania uzasadnia faktem, że od 20 lat nie jeździły tam regularnie. Linia ma mieć status zlikwidowanej już o kilkunastu lat.

Opisywany odcinek kilka lat temu był brany pod uwagę jako podstawowy szlak w koncepcji utworzenia kolei turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Na potrzeby realizacji tego pomysłu zakupiono nawet zabytkowe parowozy, które do dzisiaj nie przewiozły jednak żadnego turysty. Jednym z powodu nie uruchomienia kolei turystycznej na tym szlaku był nie najlepszy stan torów.

 

Zdaniem Centrum Zrównoważonego Transportu stan linii nr 209 na odcinku Brodnica – Kowalewo Pomorskie nie jest, aż tak fatalny i wystarczyłby ,,niewielki remont”. Tą opinie jednoznacznie odrzuca jednak ministerstwo wskazując na wysoki stopień degradacji i kradzieże elementów infrastruktury torowej. Zdaniem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa linia wymagałaby gruntownego remontu, z kolei przyjęty Krajowy Program Kolejowy nie zakłada w ogóle żadnych inwestycji na tym odcinku.

 

Linia kolejowa nr 209 czynna jest obecnie na odcinku Bydgoszcz Wschód – Chełmża. Jest to obecnie główny ciąg kolejowy łączący Bydgoszcz z Grudziądzem. Przewozy na tej trasie wykonuje Arriva.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy