Jesteś tutaj: Home

Straż Graniczna wzmocni obsługę bydgoskiego lotniska

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 09 maj 2017 20:40
Straż Graniczna wzmocni obsługę bydgoskiego lotniska Fot: Bartosz Bieliński

MSWiA nie chce, aby powtórzył się incydent, do którego doszło 13 kwietnia na bydgoskim lotnisku. Wówczas ponad 30-tu pasażerów nie poleciało do Londynu, gdyż nie zostali na czas odprawieni przez Straż Graniczną.

W pierwszej połowie kwietnia decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady zaostrzone zostały przepisy bezpieczeństwa na lotniska w Unii Europejskiej. Podróżni udający się poza strefę Schengen (czyli również do Wielkiej Brytanii), są od tego czasu bardziej skrupulatnie sprawdzani. Związane jest to z zagrożeniem terrorystycznym.

 

Incydent z 13 kwietnia był jedynym o takiej skali w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Doszło do niego w momencie większego ruchu w porcie, bowiem odprawiani byli podróżni na dwa loty.

 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zalecił zwiększenie obsady stanowisk na wszystkich lotniskach. Również na bydgoskim. Ma to przeciwdziałać możliwości powstania sytuacji, iż pasażerowie nie polecą z powodu nieodprawienia ich na czas.

 

Zaleca się jednak mimo wszystko, aby udający się w podróż lotniczą, przyjeżdżali do portu lotniczego w miarę możliwości w odpowiednim czasie przed lotem.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.