Jesteś tutaj: Home

Jaranowski: Głosy dotyczące odłączenia Włocławka się jeszcze pojawiają

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 01 czerwiec 2017 09:26

W kwietniu 2016 roku odbyła się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa we Włocławku, która poświęcona była w dużej mierze niezadowoleniu mieszkańców południowo-wschodniej części kujawsko-pomorskiego, z funkcjonowania województwa. Od tamtego zdarzenia minął rok – pytaliśmy radnego wojewódzkiego Wojciecha Jaranowskiego z Włocławka czy coś się przez ten czas zmieniło.

- Obietnice pana marszałka w zakresie choćby dróg, dopiero teraz po roku jedna z nich będzie remontowana – droga nr 265. Pozostaje jeszcze kilka innych dróg, które miały być realizowane. Jeżeli chodzi o szpital będzie oddany wkrótce pawilon V, ale są problemy już choćby z lądowiskiem, gdzie wydatkowano kilkanaście milionów złotych, które jest zbudowane niewłaściwie i nie można z niego korzystać, są zagrożenia i prawdopodobnie będzie trzeba zbudować nowe lądowisko i jest tu taka niegospodarność – ocenia radny Wojciech Jaranowski - Nasze miasto Włocławek i powiat włocławski oczekują większego wsparcia – dodaje.

 

Powagi sytuacji, jaka miała miejsce przed rokiem, dodawały zapowiedzi samorządowców miejskich, aby przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami, w sprawie możliwości odłączenia miasta od województwa kujawsko-pomorskiego. Jaranowski pytany o to, czy tego typu nastroje się utrzymują stwierdza - Co jakiś czas pojawiają się takie koncepcje – też mam kontakt z samorządowcami – burmistrzami i wójtami, oni obrywają za stan dróg wojewódzkich, do nich mieszkańcy mają pretensje, choć są to drogi wojewódzkie i za nie odpowiada Zarząd Województwa.

 

Wspomniana przez Jaranowskiego droga wojewódzka nr 265 jest szczególnie ważna dla Brześcia Kujawskiego. Radni Prawa i Sprawiedliwości dość krytycznie odnoszą się jednak do całej polityki marszałka w zakresie remontów i modernizacji dróg wojewódzkich. Związane ma to być głównie z tym, że do dzisiaj nie przedstawiono im harmonogramu, z którego wynikałoby, jakie drogi wojewódzkie i kiedy byłyby modernizowane. Stąd też radni PiS najprawdopodobniej zawnioskują o nadzwyczajną sesję Sejmiku Województwa poświęconą planom Zarządu Województwa dotyczącym dróg wojewódzkich.

 

Inny z radnych Marek Witkowski, cyklicznie upomina się o drogę wojewódzką nr 243, która leży na terenie powiatu bydgoskiego – łączy Koronowo z Mroczą. W jego opinii skomunikowanie powiatu sępoleńskiego z Bydgoszczą ma nadal wiele do życzenia.

 

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.