Jesteś tutaj: Home

Prymas apeluje do polityków o pohamowanie emocji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 19 lipiec 2017 21:45

W ostatnich dniach temperatura sporu politycznego oraz wzajemna niechęć pomiędzy politykami na tyle eskalowała, iż pojawia się coraz więcej głosów, iż jest to sytuacja niekorzystna dla Polski. Dochodzi bowiem do wyrazistych podziałów wśród Polaków. Głos w tej sprawie zabrał Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

Hierarcha kościelny w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną zaapelował do stron sporu o dialog - Emocje nie mogą dominować, trzeba szukać dialogu w oparciu o fundamenty demokratycznego państwa prawa.

 

Arcybiskup Wojciech Polak wskazuje, że celem dyskusji parlamentarnej powinno być szukanie dobra wspólnego, które nie idzie w parze ze spektaklem emocji - Trzeba zachęcać do tego, by dyskusja parlamentarna nie była spektaklem emocji ale szukaniem dobra wspólnego ponad podziałami politycznymi, w oparciu o zasady demokratycznego państwa prawa.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy