Jesteś tutaj: Home

KIO przyznaje racje Arrivie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 19 luty 2013 16:48

Krajowa Izba Odwoławcza uznała unieważnienie przetargu na obsługę połączeń posiadających elektryfikacje w kujawsko-pomorskim za niezgodne z prawem. Zwiększa to szansę Arrivy na przejęcie większości połączeń w naszym województwie.

Urząd Marszałkowski rozpisał przetarg na obsługę połączeń posiadających elektryfikację. W dwóch z trzech podregionów najlepszą ofertę złożyła prywatna spółka Arriva. Tylko w regionie inowrocławskim tańszą ofertę przygotowały Przewozy Regionalne, które obecnie obsługują całe województwo na liniach z elektryfikacją.

 

Przetarg ten został jednak unieważniony, władze wojewódzkie tłumaczyły to zbyt wysokimi ofertami, co w ostateczności miało doprowadzić, że pieniędzy by nie starczyło na obsługę połączeń Bydgoszczy z Toruniem. Arriva broniła się jednak twierdząc, że oferta zaproponowana przez tą firmę jest niższa od dotychczasowych kosztów obsługi tych linii, a co za tym idzie województwo mogło by na tym zaoszczędzić kilka milionów rocznie. Skargę skierowano do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta zauważyła niezgodne działanie z prawem samorządu wojewódzkiego, gdyż oferta Arrivy była niższa niż górna granica zapisana w przetargu.

 

Bydgoszcz – Grudziądz

Arriva liczy, że uda się jej szybko podpisać umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację linii w regionie bydgoskim i toruńskim. Przewoźnik ma już w planach uruchomienie połączenia bezpośredniego z Bydgoszczy do Grudziądza.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.