Jesteś tutaj: Home

Grudziądz jednym z najbardziej narażonych zapaścią miastem w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 12 sierpień 2017 00:06

Specjaliści Polskiej Akademii Nauk opracowali zestawienie prezentujące miasta, którym najbardziej grozi marginalizacja i zjawiska kryzysowe. W pierwszej dziesiątce znalazł się Grudziądz, który jest również największym miastem, w którym stwierdzono najwyższe natężenie zjawisk niekorzystnych.

W analizie PAN uwzględniło m.in. niekorzystne zjawiska demograficzne, zagrożenie wysokim bezrobociem strukturalnym. W opracowaniu ujęto łącznie 122 miasta, choć podzielono je na różne stadia zagrożenia marginalizacją.

 

Najgorsza sytuacja dotyczy 23 miast, w których stwierdza się silną utratę funkcji i mocno niekorzystną sytuację społeczno-gospodarczą. Na 7 lokacie znajduje się tutaj Grudziądz, który też największym miastem zakwalifikowanym do tej grupy. Z reguły tworzą ją małe ośrodki poniżej 50 tys. mieszkańców.

 

Na 63-lokacie znalazł się Włocławek, który zakwalifikowany jest do trzeciego stadium opisanego jako – utrata funkcji, mocno niekorzystna sytuacja społeczno-gospodarcza. Dalej mamy na 70-tej lokacie Chełmno, na 79-tej Nakło nad Notecią (najwyżej sklasyfikowane w tym niekorzystnym rankingu miasto z zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego) i na 83-ciej pozycji Rypin.

 

Na 110-tej pozycji znalazł się Inowrocław, mamy tutaj już jednak łagodniejsze stadium, w którym sytuacja społeczno-gospodarcza nie jest już aż tak fatalna.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów