Jesteś tutaj: Home

Błaszczak: Proszę się nie przejmować ekologami, tu chodzi o bezpieczeństwo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 17 sierpień 2017 17:34

Czy wkrótce zaczną znikać z krajobrazu drzewa rosnące tuż przy drogach? Taki postulat od lat kierują kierowcy, którzy wskazują je jako duże zagrożenie dla uczestników ruchu. Co roku słyszymy o wielu śmiertelnych wypadkach, które mogłyby się skończyć mniej tragicznie, gdyby pobocze było łagodniejsze. Lekcje przyniesione przez ostatnie nawałnice być może doprowadzą do zmiany przepisów w tej materii.

 

Mamy wtorek 15 sierpnia na drodze powiatowej prowadzącej do Wielkiej Kloni. Przedstawiciele władz powiatu tucholskiego pokazują ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi zapadnięcia w drodze, która nie tak dawno była modernizowana. Wiatr wyrwał w ubiegły piątek drzewa z korzeniami, co doprowadziło do poważnego naruszenia konstrukcji drogi. Jak przyznają samorządowcy, na terenie ich powiatu były miejsca, gdzie zniszczenia sięgnęły 3/4 szerokości drogi.

 

Członek zarządu Jerzy Kowalik wskazuje, iż drzewa od dłuższego czasu stwarzały problemy – Nie mogliśmy ich wycinać ze względu na ochronę środowiska i teraz to się zemściło.

 

- Proszę się nie przejmować ekologami, tutaj chodzi o bezpieczeństwo – odpowiada szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 

Czy będą zmiany w prawie po tej rozmowie? Zapewne wkrótce się dowiemy.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa