Jesteś tutaj: Home

Przetrwać najbliższe godziny – ostrzeżenie meteorologiczne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 18 sierpień 2017 15:28
Przetrwać najbliższe godziny – ostrzeżenie meteorologiczne Fot: Dream Studio White

Trwa systematyczne usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła przez nasze województwo w ubiegłym tygodniu. Meteorolodzy przewidują wystąpienie anomalii pogodowych w najbliższych godzinach. Obaw z idącymi burzami i wichurami nie kryją samorządowcy i mieszkańcy Krajny.

 

Dla województwa kujawsko-pomorskiego wydano ostrzeżenie I stopnia – przewiduje się możliwość wystąpienia w nocy z piątku na sobotę burz z gradem i porywów wiatru do 90 km/h, a lokalnie nawet do 100 km/h. Wszystko wskazuje na to, że będą to znacznie słabsze anomalie niż w ubiegłym tygodniu, ale mogące wyrządzić szkody. Ubiegłotygodniowy huragan osłabił bowiem drzewa, które mogą zostać dzisiaj połamane. Również wiatr i opady deszczu mogą stanowić zagrożenie dla budynków uszkodzonych w ubiegłym tygodniu. Stąd też najbliższe godziny mogą okazać się kluczowe.

 

Synoptycy szacują prawdopodobieństwo wystąpienia burz w naszym województwie na 80%.

 

 


Dzisiaj w Bydgoszczy gościł minister infrastruktury i budownictwa, który mówił głównie o pomocy poszkodowanym w odbudowie domów. Więcej piszemy - Wyższe zapomogi i szybsze szacowanie strat

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.