Jesteś tutaj: Home

Inspekcja Handlowa walczy z chcącymi zarobić na poszkodowanych w nawałnicy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 22 sierpień 2017 19:22

Jednym z głównych tematów jaki poruszali mieszkańcy podczas spotkania z premier Beatą Szydło w Małej Kloni (powiat tucholski), była kwestia znaczącego wzrostu cen materiałów budowlanych. Premier apelowała wówczas publicznie do sprzedawców o bycie solidarnymi. Na sygnały mieszkańców czeka natomiast Wojewódzka Inspekcja Handlowa.

Bardzo duże szkody jakie wywołał huragan w północno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego sprawiły, że wzrosło zapotrzebowanie na materiały budowlane. Wzrost popytu na artykuły budowlane może wywoływać pokusę podnoszenia cen. W trakcie spotkania z premier Beatą Szydło poszkodowani żalili się, iż niektóre materiały podrożały nawet o około 50%.

 

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej pełni dyżury telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15-15:15, we wtorki do 17:00. W trakcie ich trwania możemy zgłaszać sytuację znacznego wzrostu cen produktów oraz usług. Telefon do Inspektoratu w Bydgoszczy – (52) 323-16-24.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów