Jesteś tutaj: Home

Żołnierze pomagają w usuwaniu skutków nawałnicy (wideo)

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 23 sierpień 2017 18:45
Żołnierze pomagają w usuwaniu skutków nawałnicy (wideo) Fot: Dream Studio White

Na terenie powiatów tucholskiego i sępoleńskiego pracują żołnierze z 2 Pułk Inżynieryjnego z Inowrocławia. Przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu pomagają oni w usuwaniu powalonych drzew.

Sprzęt jakim dysponuje 2 Pułk Inżynieryjny pozwala podnosi nawet kilkuset kilogramowe drzewa, dzięki czemu prace porządkowe wykonywane są dość sprawnie. Dzisiaj żołnierze pracowali m.in. w gminie Gostycyn, gdzie usuwali powalone drzewa z pól. Wcześniej wojskowi pomagali operatorowi Enea w usuwaniu wiatrołomów, aby usprawnić proces przywracania zasilania.

 

 

 

Żołnierze zajmują się również udrażnianiem rzeki Kamionki (dopływ Brdy), na której powalone drzewa doprowadziły do powstania zatorów. Na chwilę obecną nie stanowi ona zagrożenia, gdyby jednak przyszły większe deszcze, mogłoby dojść do zalania gospodarstw rolnych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy