Jesteś tutaj: Home

Sejmik kończy dyskusję o skutkach huraganu krytyką rządu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 28 sierpień 2017 15:00

Do tej pory wokół huraganu jaki przeszedł przez nasz region unikano awantur politycznych. Tak się działo do dzisiaj, bowiem radni koalicji PO - PSL z dużym uporem forsowali stanowisko, w którym sejmik skrytykował rząd Beaty Szydło. Czy ten akt polityczny pogorszy współpracę administracji rządowej z samorządowcami? Czas pokaże.

Apelujemy zatem o zaniechanie prób upolityczniania i wykorzystywania nieszczęść ofiar żywiołu oraz dzielenia samorządów i zrzucania na nich odpowiedzialności za rzekome zaniechania - czytamy w podjętym dzisiaj stanowisku. W naszym województwie udawało nam się szczęśliwie tego typu sporów unikać. Dowodem tego, że można współpracować ponad podziałami politycznymi są wypowiedzi z dzisiejszej sesji, w której uczestniczył wojewoda i starostowie najbardziej poszkodowanych powiatów. Jedni i drudzy chwalili wzajemną współpracę.

 

Nieco gorzej sytuacja wyglądała w województwie pomorskim. Wiceprzewodniczący sejmiku Jarosław Katulski upierał się, aby mimo wszystko potępić rząd w stanowisku.

 

- Wstyd i arogancja, że wobec tej tragedii podnosimy argumenty polityczne - krytykował radny Roman Jasiakiewicz. Radni PiS wprost nazwali stanowisko publicystyką polityczną i zaproponowali poprawki, w których sugerowali zamienienie politycznych fragmentów podziękowaniami dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych i żołnierzy, którzy pomagają w usuwaniu skutków nawałnicy z 11 na 12 sierpnia.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów