Jesteś tutaj: Home

Powiat lipnowski zrobił konkurencję marszałkowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 30 sierpień 2017 07:47
Powiat lipnowski zrobił konkurencję marszałkowi Fot: Pibwl / Wikipedia

Radni Prawa i Sprawiedliwości na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa złożyli wniosek, aby kolejne obrady były poświęcone w dużej mierze sytuacji spółek wojewódzkich. Przedwczoraj dyskutowano głównie o sytuacji Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego z siedzibą we Włocławku.

K-PTS jest przewoźnikiem należącym do Samorządu Województwa. Spółka skupia się na obsłudze połączeń w południowej i wschodniej części województwa – m.in. Inowrocławiu czy Włocławku. Od lat spółka boryka się z problemami, a ostatnio pojawił się nowy – Starostwo Powiatowe w Lipnie postanowiło utworzyć swojego przewoźnika autobusowego.

 

Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy kojarzy się przede wszystkim z przestarzałym taborem. Marszałkowie chcą, aby odnowienie taboru zostało zrealizowane za środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w pewnym sensie faworyzując tego przewoźnika.

 

Marszałek krytykuje starostę

- Prosiliśmy pana starostę żeby nie podejmował decyzji o tworzeniu spółki – powiedział w poniedziałek radnym wojewódzkim marszałek Piotr Całbecki – Przejazd przez powiat lipnowski staje się dla nas nieopłacalny.

 

W opinii marszałka te działania lipnowskich samorządowców podcięły znacząco plan przywrócenia rentowności spółce K-PTS.

 

Radni PiS-u chcą, aby na kolejnej sesji (pod koniec września) bliżej przyjrzano się również funkcjonowaniu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.