Jesteś tutaj: Home

Rozpoczynają się prace koncepcyjne nad budową S-10 w kierunku Piły

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 31 sierpień 2017 15:15

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał dokument rozpoczynający prace przygotowawcze do realizacji odcinka Pawłówek – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10. Dokumentacja przygotowawcza powinna być gotowa do końca 2019 roku.

Chodzi o odcinek, który połączy przyszły węzeł drogi ekspresowej S-5 w Pawłówku, po zachodniej stronie Bydgoszczy, z istniejącym już węzłem Wyrzysk (woj. wielkopolskie) w ramach obwodnicy tego miasta. Cały odcinek liczyć będzie około 40 km.

 

W ramach prac przygotowawczych opracowane będzie m.in. studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe.

 

Na dzisiaj nikt nie wskazuje jednak kiedy mogłyby się rozpocząć prace budowlane. Zależne będzie to od pozyskania dodatkowych środków finansowych na realizacje Programu Budowy Dróg Krajowych. Odcinek Bydgoszcz – Wyrzysk znajduje się w tym programie najniżej z kujawsko-pomorskich. Priorytetowo traktowany jest odcinek Bydgoszcz – Toruń, gdzie prace koncepcyjne trwają na dobre, dalej w hierarchii znalazł się zaś odcinek Toruń – Płońsk.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów