Jesteś tutaj: Home

Bilans zniszczeń zbliża się do 10 tys. uszkodzonych budynków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 04 wrzesień 2017 13:05

Inspektorzy budowlani powoli kończą szacunki zniszczeń jakie wywołała nawałnica, która przeszła przez nasz region w nocy z 11 na 12 sierpnia. Ich szacunki pozwolą na uzyskanie przez poszkodowanych zapomóg, które mogą sięgać nawet 200 tys. zł na budynki mieszkalne i 100 tys. zł na gospodarcze. W wyniki tych prac aktualizowane są również informacje o skali uszkodzeń.

 

Według najnowszych szacunków, które przedstawił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – zniszczeniu uległo 9,7 tys. budynków, z tego 4,1 tys. mieszkalnych. Wojewoda spodziewa się, że te dane mogą jeszcze nieco wzrosnąć.

 

Zdaniem Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego Zbigniewa Sulika najbardziej poszkodowane powiaty to: sępoleński, tucholski i nakielski.

 

- Współpraca z wojskiem układała się wzorowo – przyznał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Przez 17 dni na terenie pięciu powiatów: żnińskiego, nakielskiego, bydgoskiego, sępoleńskiego i tucholskiego pracowało około 150 żołnierzy, których człon stanowił 2 Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia. W tym okresie pomagali oni operatorowi Enea w naprawie zniszczonej trakcji energetycznej, usuwali wiatrołomy oraz udrożnili dwa dopływy Brdy – Kamionkę i Krówkę.

 

Wojsko udrażniające Kamionkę

 

Wojewoda wskazuje, że problemem może być brak rąk do pracy przy odbudowie. Skondensowane zniszczenia w naszym regionie będą bowiem wymagać dużych mocy przerobowych. W tej materii mieszkańców będzie wspierać również administracja rządowa.

 

Przedstawiciel policji przyznał, że do pracy w naszym regionie w najbardziej wymagającym okresie przydzielono funkcjonariuszy z sąsiednich województwa. Policjanci stwierdzili również sześć spraw o charakterze kryminalnym, które związane były z kradzieżami.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów