Jesteś tutaj: Home

Minister nagrodził zasłużonych strażaków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 05 wrzesień 2017 16:39
Minister nagrodził zasłużonych strażaków Fot: MSWiA

Byli pierwszymi, którzy po feralnej nocy z 11 na 12 sierpnia pomagali poszkodowanym przez nawałnicę. Rozmawiając z mieszkańcami gmin, które najbardziej ucierpiały, wszyscy z dużym uznaniem wypowiadali się o pomocy jakiej doświadczyli ze strony strażaków, już kilka godzin po kataklizmie. W podtoruńskiej Łubiance minister Mariusz Błaszczak uhonorował najbardziej zasłużonych strażaków w niesieniu pomocy na terenie naszego województwa.

- Dziękuję za to, że zawsze jesteście tam, gdzie ludzie potrzebują Waszej pomocy. Że narażacie własne życie i zdrowie dla innych – mówił minister Mariusz Błaszczak.

 

Następnie wręczył on 35 strażakom nagrody finansowe za zaangażowanie w ostatnich dniach. Pomocy mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego udzielało ponad 10 tys. strażaków, w większości z Ochotniczych Straży Pożarnych. Jak szacuje komendant wojewódzki gen. Janusz Halak – podjęto łącznie ponad 8 tys. interwencji. W trakcie ich trwania 10 strażaków odniosło obrażenia.

 

Szef MSWiA wręczył ponadto promesy na zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które najbardziej były zaangażowane w pomoc mieszkańcom.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.