Jesteś tutaj: Home

Solidarność protestowała w Warszawie przeciwko działaniom Komisji Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 17 wrzesień 2017 08:57
Solidarność protestowała w Warszawie przeciwko działaniom Komisji Europejskiej Fot: Archiwum 2013

Zdaniem Komisji Europejskiej kobiety w Polsce mogą być dyskryminowane, bowiem mogą przechodzić na emeryturę szybciej niż mężczyźni. Oczekiwanie zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn wywołało w Polsce nie małą burzę, którą obserwować można było również wczoraj pod siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. Związkowcy nie wykluczają, że jak będzie trzeba to pojadą protestować nawet do Brukseli.

- Ci biurokraci z Komisji Europejskiej mają czelność mówić o tym, że w Polsce, w naszej ukochanej ojczyźnie Polki są dyskryminowane. To kpina i nieporozumienie – mówił przewodniczący NSZZ Solidarność, Piotr Duda.

 

Do stolicy zjechali się działacze Solidarności z całej Polski, w tym również z Regionu Bydgoskiego - Gdyby dzisiaj żyli ojcowie założyciele UE, na pewno byli by z nami, na tej pikiecie, przeciwko urzędasom z Brukseli, bo idea UE była inna, oparta na wartościach chrześcijańskich. Dziś musimy domagać się sprawiedliwości społecznej, chociaż przypominamy sobie naszą 8 letnia walkę z PO i PSL. Wtedy oczekiwaliśmy pomocy KE ale się jej nie doczekaliśmy, chociaż osobiście prosiłem przewodniczącego PE Schulza, żeby porozmawiał z Donaldem Tuskiem. On wówczas powiedział, że nie może mieszać się w wewnętrzne sprawy naszego kraju. Co się zmieniło w ostatnich latach? My wiemy, co się zmieniło. Zmieniło się to, że w Polsce nie rządzą ci, którzy według biurokratów powinni rządzić – kontynuował Duda.

 

W proteście udział wzięli również europosłowie, w tym Jacek Saryusz-Wolski - Mówię to jaki europoseł, czyli ustawodawca, ale także jako negocjator wejścia Polski do Unii Europejskiej. Komisja Europejska, zwłaszcza pan Timmermans, nadużywa prawa europejskiego wobec Polski

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów