Jesteś tutaj: Home

Dofinansowanie unijne na przebudowę mostu nad Gąsawką

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 21 wrzesień 2017 15:58
Dofinansowanie unijne na przebudowę mostu nad Gąsawką Fot: OpenStreetMaps

Prawie 13 mln zł w tym roku zostanie wydane rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 251 od granicy województwa wielkopolskiego do Żnina, wraz z przebudową mostu nad Gąsawką w tym mieście (ulica Dworcowa). Zadanie zostanie dofinansowane w dużym stopniu przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace budowlane rozpoczęły się już wiosną.

Zarząd Województwa zatwierdził zbiorcze zestawienie kosztów tej inwestycji. W tym roku na same prace budowlane planuje się przeznaczyć prawie 11,5 mln zł. Najwięcej działo będzie się jednak w roku przyszłym, na który przeznaczone jest wydanie prawie 36 mln zł. Łącznie inwestycja kosztować będzie 50,8 mln zł, z tego ponad 42 mln zł pochodzić będzie z dotacji unijnej.

 

Zadanie przewiduje m.in. rozbudowę jezdni do obustronnego pobocza o szerokości 1,5 m, szerokości jezdni do 7 m oraz wzmocnieniu nośności nawierzchni. Powstaną również przy drodze ścieżki rowerowe.

 

Droga wojewódzka nr 251 łączy Żnin z Wągrowcem.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów