Jesteś tutaj: Home

Kujawsko-pomorskie słabo z wykorzystaniem funduszy unijnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 09 październik 2017 11:55

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu RP, które rozpocznie się jutro, posłom przedstawione zostanie sprawozdanie rządu ze współpracy z Unią Europejską w pierwszym półroczu bieżącego roku. W obszernych materiałach przygotowanych dla parlamentarzystów znalazło się również zestawienie wykorzystania środków unijnych z poszczególnych programów operacyjnych.

Jeżeli chodzi wykorzystanie funduszy z Regionalnych Programów Operacyjnych, województwo kujawsko-pomorskie plasuje się na końcu stawki. Jeżeli chodzi o wnioski o dofinansowanie z w ramach Kujawsko-Pomorskiego RPO wykorzystanie alokacji wynosi 27%, co jest najgorszym wynikiem w Polsce. Drugi województwo warmińsko-mazurskie wykorzystało 46%, najlepsze pomorskie 90%.

 

Jeżeli chodzi o stopień zawarcia umów na dofinansowanie to najgorsi nie jesteśmy, ale 19% alokacji to wynik również nie z czołówki. Wypadamy nieco lepiej od województw świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Województwo pomorskie dało już radę zawrzeć umowy na 56%.

 

Parlamentarzystom zaprezentowano dane na dzień 25 czerwca. Jak widać nie są one tak optymistyczne dla naszego województwa, jak to prezentuje marszałek radnym na sesjach sejmiku.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów