Jesteś tutaj: Home

Kujawsko-pomorskie słabo z wykorzystaniem funduszy unijnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 09 październik 2017 11:55

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu RP, które rozpocznie się jutro, posłom przedstawione zostanie sprawozdanie rządu ze współpracy z Unią Europejską w pierwszym półroczu bieżącego roku. W obszernych materiałach przygotowanych dla parlamentarzystów znalazło się również zestawienie wykorzystania środków unijnych z poszczególnych programów operacyjnych.

Jeżeli chodzi wykorzystanie funduszy z Regionalnych Programów Operacyjnych, województwo kujawsko-pomorskie plasuje się na końcu stawki. Jeżeli chodzi o wnioski o dofinansowanie z w ramach Kujawsko-Pomorskiego RPO wykorzystanie alokacji wynosi 27%, co jest najgorszym wynikiem w Polsce. Drugi województwo warmińsko-mazurskie wykorzystało 46%, najlepsze pomorskie 90%.

 

Jeżeli chodzi o stopień zawarcia umów na dofinansowanie to najgorsi nie jesteśmy, ale 19% alokacji to wynik również nie z czołówki. Wypadamy nieco lepiej od województw świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Województwo pomorskie dało już radę zawrzeć umowy na 56%.

 

Parlamentarzystom zaprezentowano dane na dzień 25 czerwca. Jak widać nie są one tak optymistyczne dla naszego województwa, jak to prezentuje marszałek radnym na sesjach sejmiku.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.